valkovenäläinen

Eli kun yritin valmistaa kotona valkovenäläistä tuli siitä aika pahanmakuista. Laitoin juomat suunnilleen mitalla eli ei ihan sattunut oikein mutta aika lähelle saman verran tuli khvilikööriä ja viinaa.. maitoa laitoin saman verran kun viinaa ja likööriä oli yhteensä.. eli mikä meni pieleen?
21265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laita matalaan lasiin 2 osaa vodkaa, 1 osa kahvilikööriä ja loput maitoa. Eli vähemmän likööriä ja enemmän maitoa.

Äänestä

minkälaista kahvilikööri käytit???jos haluu ihan oikee hyvänmakuinen venäläinen pitää ola kahlua kahvilikööri,ja sit vaan lantraamaan,2 cl votkaa,2cl likööri ja loput maitoa sekä jäitä.onnea sulle,valkovenäläinen on munkin suosikki.kahlua on muuten hieman kalliimpi kun muut kahviliköörit(noin 16 € )mutta kannattaa jos haluu oikeeta sorttia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en ossoo kirjoitti:

Eli kun yritin valmistaa kotona valkovenäläistä tuli siitä aika pahanmakuista. Laitoin juomat suunnilleen mitalla eli ei ihan sattunut oikein mutta aika lähelle saman verran tuli khvilikööriä ja viinaa.. maitoa laitoin saman verran kun viinaa ja likööriä oli yhteensä.. eli mikä meni pieleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu