Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

naisten ja miesten orgasmit

niin sitä olen miettinyt mutta en ole vielä kokeillut koska en halua heittää niitä harmoja orgasmihetkiä pois niin että mitä tapahtuu kun tuntee että on tulossa (olen nainen ja saan pelkästään nuolemalla) niin että kun tuntee että tulee että jos mies silloin tulee sisään, keskeytyykö koko homma vai ? kun haluaisin että mies tuntisi kun supistelen.. ja toinen juttu, kun naisten orgasemista ollaan puhuttu niin miltä TUNTUU miesten orgasmi ja kuinka usein he saavat sen sekä miten huomaa eron miehen orgasmista ja pelkästä siemensyöksystä ? siitähän sanotaan että kun mies saa orgasmin tulee siemensyöksy mutta toisella palstalla lukikin että siemensyöksy ei aina ole orgasmi ? :o
62078
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mulla on ollu aika paljon seksikumppaneita, n. 40 naista. Joidenkin kanssa on ollu vaan yksi pano ja joidenkin kanssa on oltu pidempään yhdessä.
Tältä pohjalta olen sitä mieltä, että melkein kaikki naiset saa orkun ihan naidessa. Joskus se vaan opetteluttaa, ensisijaisesti pitää oppia rentoutumaan ja sit pitää oikeesti naitattaa.

Naisten orkut vaihtelee kovasti. Joillakin se on sellanen voihkasu ja toinen ääripää on hirveetä huutoa ja kouristelua. Jotkut saa päällä ollessaan ihan jatkuvia orkkuja "multa tulee koko ajan ja kohta en enää jaksa". Monet naiset on sanonu et se on kundistakin kiinni. Ei kullin koosta vaan siitä, et rakastelu on yhteinen juttu. Aika usein naisilta tulee varsin pian, harvoin jos koskaan sellainen pitkä pano tuottaa orkkua jos sitä ei muuten kuulu. MUTTA! Aina ei orkkua tule, joskus tuntuu hyvältä vain olla lähellä.

Oma mielipiteeni on, että naista pitää osata ihailla ja huomioida,on se naisen orkku niin mahtava juttu. Mulla on ihan normaali kulli, ei ihan pieni mutta ei isokaan. Ja vartaloltani olen sellainen keski-ikäinen perusmalli, lyhyt ja pyöreä. En siis mikään adonis, edes kasvoiltani. Enkä ole mikään don juan, en metsästä pillua. On vain ollut onnea tuolla saralla. Kaikki naiset on ollu ihania, kaunottarista sellaisiin seinäruusuihin. Jsokus on ollu rakkautta ja joskus pelkkää himoa.

Itselläni orkut vaihtelee paljon. Joskus se on sellanen lämmin tuulahdus ja joskus tuntuu varpaista lähtevän kynnet. Yleensä asteikolla 1-5
ne on sellasia kakkosia tai kolmosia. Vitoset on tosi harvassa. Jos oikeen hirveesti panettaa on orkkukin sen mukainen. Siemensyöksy on aina tullut
orkun seurauksena. Jos siementä tulee liittyy siihen myös mielihyvää.

Toivottavasti tästä on jotakin apua.

Äänestä

Entäpä miten sen sitten miehestä huomaa, onko kyseessä "vaan" siemensyöksy vai orgasmi? Vai onko melko kokemattoman naisen tätä edes mahdollista erottaa?

Äänestä
  • Kuten totesin, siemensyöksyyn liittyy aina orgasmi. Tosin orkun voimakkuus vaihtelee. Kun miehen mulkku alkaa sykkiä sisälläsi tiedät orkun tulevan. Jos ei kortsua ole niin siemensyöksy vielä liukastaa paikkoja entisestään.Ja luulen, että "työtahtikin" vähän kiihtyy.

    Äänestä

  • Maxell kirjoitti:

    Kuten totesin, siemensyöksyyn liittyy aina orgasmi. Tosin orkun voimakkuus vaihtelee. Kun miehen mulkku alkaa sykkiä sisälläsi tiedät orkun tulevan. Jos ei kortsua ole niin siemensyöksy vielä liukastaa paikkoja entisestään.Ja luulen, että "työtahtikin" vähän kiihtyy.

    No eipä todellakaan liity, mun mies on saanut monesti orkkuja ilman syöksyä (ei teeskennelly), ja on tullu syöksyjä ilman orkkuakin.

    Äänestä

  • jaapa jaa kirjoitti:

    No eipä todellakaan liity, mun mies on saanut monesti orkkuja ilman syöksyä (ei teeskennelly), ja on tullu syöksyjä ilman orkkuakin.

    Pikaisen selvittelyn perusteella miehen orgasmi
    ilman siemensyöksyä tai siemensyöksy ilman orgasmia on mahdollinen. Näin sanoo lääketiede ja siihen on uskominen. Minun tietoni perustuivat omiin ja ystävien kokemuksiin eikä kukaan kuvannut orkun ja siemensyöksyn erillisyyttä kun sitä kyselin. Pahoittelen antamaani väärää tietoa:(

    Äänestä

Minä en ole koskaan saanut orgasmia missään muodossa, vaikka olen harrastanut seksiä säännöllisesti ja useita kertoja. Itseasiassa alkaa vituttamaan koko seksi pikkuhiljaa ja kaikki puheet niin ihanista orgasmeista ja siitä väitteestä että mies muka saa aina. En minä ainakaan, vittu koskaan.
Turhauttavaa, uskokaa tai älkää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neitipieni kirjoitti:

niin sitä olen miettinyt mutta en ole vielä kokeillut koska en halua heittää niitä harmoja orgasmihetkiä pois niin että mitä tapahtuu kun tuntee että on tulossa (olen nainen ja saan pelkästään nuolemalla) niin että kun tuntee että tulee että jos mies silloin tulee sisään, keskeytyykö koko homma vai ? kun haluaisin että mies tuntisi kun supistelen.. ja toinen juttu, kun naisten orgasemista ollaan puhuttu niin miltä TUNTUU miesten orgasmi ja kuinka usein he saavat sen sekä miten huomaa eron miehen orgasmista ja pelkästä siemensyöksystä ? siitähän sanotaan että kun mies saa orgasmin tulee siemensyöksy mutta toisella palstalla lukikin että siemensyöksy ei aina ole orgasmi ? :o

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu