http://web.ukonline.co.uk/timcatley/Arena6/Gallery1.html
Kun katsoo noita brittien romurallisivuja pukkaa väkisinkin mieleen jotta käytetyt Jaguarit ovat (ainakin) Suomessa hieman ylihinnoiteltuja/arvostettuja...
Ylihinnoittelua?
5
2114
Vastaukset
- hinnat ja arvostus
Vertaatpa melkein mihin tahansa maahan, niin Suomessa autot ovat ylihinnoiteltuja/arvostettuja! Esimerkkinä vaikkapa USA ja Saksa... Ja syykin tiedetään. Yllätyitkö?
- JagV12
Niin,UKstahan löytyy myös oma romurallisarja vain ja ainoastaan yliarvostetuille Rolls Royceille,myöskin..
- jaguar kicks zzz
nuo kaikki jagethan noissa kuvissa on vähintään lähemmäs 20 v vanhoja - ja vieläpä moni niistä on 60 luvulta.
So your point was...?- Japsi
...tuonkin ikäisistä täällä impivaarassa huudetaan vähintään 10000 euroa kipale. Ja kyllä tuolla englannissa näköjään mankeloidaan uudempia 90-luvun mallejakin.
- JagV12
Japsi kirjoitti:
...tuonkin ikäisistä täällä impivaarassa huudetaan vähintään 10000 euroa kipale. Ja kyllä tuolla englannissa näköjään mankeloidaan uudempia 90-luvun mallejakin.
...Elämä on.
Joku huolii juoda kossua,ja joku toinen Lagavulin 16:sta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941