Nettiseksistä kiinnijääminen töissä

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000036&posting=22000000011176446

Argh! Voiko nettiseksistä saada kenkää, jos on "syyllistynyt" siihen työajalla?
131605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

töissä ollaan siis töissä. Tyhmää edes kysellä tollasta? Nettiseksi ei ole rikos, mutta työnantaja olettaa että teet työaikana duunia. Jos et, niin siirry kotiin nettiseksiäsi harrastamaan. Saat samalla runkkailla ihan rauhassa ja pitää huohotusäänet täysillä.
HULLU!

Äänestä

eiköhän se ole äitien, poikien ja tyttärienkin harraste.
Sinänsä ihan hyvä, mutta ethän pelaa työpaikalla esimerkiksi hevospooloa tai biljardia, lennätä leijaa, laula kuorossasi, kudo kangaspuilla....?????

Äänestä

aikoinaan kun kännykät olivat vielä uusi juttu, ja palvelunumerot tuoreita, muistelen tapausta;
metsäkoneenkuljettaja soitteli päivällä työaikana työnantajan antamalla kännykällä työnantajan piikkiin pornopuhelimiin. Tyhmä amishemmo ei tajunnut että siitähän jää kiinni. Oli junttipelle soitellut yli 3000 markalla puheluita. Ihmetteli varmaan kun sai idiootti lemput.
Jos sut fuditaan duunista, syytä vaan itteäs. Ois kannattanut ehkä opiskella enemmän, ja kasvattaa tajuntaa?

Äänestä

Mikäli et ole esiintynyt siveettömästi työpaikalla, (eli istunut pensseli kourassa työpisteesi ääressä tms) niin pelkkä pornon kurkkaaminen ei ole irtisanomisen peruste. Mikäli olet sitoutunut noudattamaan työnantajasi pelisääntöjä, joissa em. toiminta kielletään niin sitten homma on pläkki; monoa tulee. Jos et tällaiseen ole suostunut, niin kurki rauhassa.

Äänestä

Työaika toki kuuluu käyttää työntekoon, mutta jos työpaikan säännöt eivät kiellä työkoneen käyttämistä varsinaisen työajan päätyttyä muuhun, niin vaikea olisi tuomita - ainakin meikäläisen. Kyllähän mies tarvitsee virikkeitä jo seksuaalisen mielenkiintonsa ylläpitämiseen.

Onneksi noihin VL-ihmisiin törmää kohtalaisen harvoin live-elämässä...

Äänestä
  • Miten voi todistaa, että se on tapahtunut juuri työaikana, eikä esimerkiksi vasta sen jälkeen, tai vaikka ruokatunnin puitteissa? Miten voi todistaa, ettei joku muu ole käyttänyt kyseistä konetta? (kun konetta pääsee kerran urkkimaan joku muukin työntekijä, kuten tuon linkitetyn keskustelun ap)

    Äänestä

  • nannika kirjoitti:

    Miten voi todistaa, että se on tapahtunut juuri työaikana, eikä esimerkiksi vasta sen jälkeen, tai vaikka ruokatunnin puitteissa? Miten voi todistaa, ettei joku muu ole käyttänyt kyseistä konetta? (kun konetta pääsee kerran urkkimaan joku muukin työntekijä, kuten tuon linkitetyn keskustelun ap)

    No etkös nyt tajunnu jo kyssärin luonteesta.
    Kaverilla on mennyt hiukan yli pitkän selibaatin jälkeen, kävi pornosivulla, eikä kestänyt kotiin asti, ajatteli pikkasen vilkasta ja se selibaatti sen teki.
    Jäi kiinni muna kourassa huohottamassa, juuri kun asiakas tuli ovesta sisään. No minkäs se sille voi kun just tuli...
    Ihminenhän sekin vaan on..

    Äänestä

  • nannika kirjoitti:

    Miten voi todistaa, että se on tapahtunut juuri työaikana, eikä esimerkiksi vasta sen jälkeen, tai vaikka ruokatunnin puitteissa? Miten voi todistaa, ettei joku muu ole käyttänyt kyseistä konetta? (kun konetta pääsee kerran urkkimaan joku muukin työntekijä, kuten tuon linkitetyn keskustelun ap)

    Kaikki mitä teet koneellasi, on jälkikäteen todennettavissa minuutti minuutilta. Atk-hemmot voi myös tarkkailla konettasi reaaliajassa, että millä sivuilla juuri nyt käyt ja mitä siellä teet tai kirjoittelet.

    Toki joku muu voi koneellasi tehdä mitä vaan, jos olet niin urpo, ettet kirjaudu ulos koneelta, kun poistut työpisteeltäsi.

    Mutta tietokonetta käytettäessä kannattaa muistaa, että kaikki jää muistiin, myös poistetut tiedostot.

    Äänestä

köyrin sihteeriäni työpöydälläni aika ajoin.. onkohan se jotenkin väärin? Toisaalta mähän olen pomo!

Äänestä
  • Sallittua toki, mutta pöydän rikkominen on kiellettyä. sitä pitää varoa. Ja jos rikot sihteerin sukkahousut, sen joudut maksamaan.
    Muutenhan pomo saa tehdä mitä lystää.

    Äänestä

  • tietenkään kirjoitti:

    Sallittua toki, mutta pöydän rikkominen on kiellettyä. sitä pitää varoa. Ja jos rikot sihteerin sukkahousut, sen joudut maksamaan.
    Muutenhan pomo saa tehdä mitä lystää.

    ennen hommiin ryhtymistä... ellei sitten halua immenkalvon puhkaisun rekonstruointia.

    Äänestä

Ei ole tuttua, usein kyllä tän netin kimpussa häärin, mutten tunne mitään tuolla alapäässä, mitä se nettiseksi on ?
Koskaan en ole katsellut alastomia kuvia netissä, olen kyllä kuullut sellaisia löytyvän, sillä vaikken pillua saisi koskaan, niin takuulla en ala kuvia katseleen.

Äänestä
  • Totta. Enpä mäkään mitään orgasmeja saa vaikka aika usein tässä koneella olen.
    Siis mitä on nettiseksi?
    Millaset koneet teillä muuten on. Mulla tälläinen tylsä tavallinen, ei tämä mitään anna.
    Mutta edellä olleeseen.
    Mitäs jos pomo haluaakin aina uudestaan ja uudestaan sen neitsyen, niin pakkohan niitä sukkahousuja...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iskä vaan kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000036&posting=22000000011176446

Argh! Voiko nettiseksistä saada kenkää, jos on "syyllistynyt" siihen työajalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu