Fortumin arvo

Hesarissa on, että Fortum menettää arvoaan. Nyt jos koskaan, olisi omaan oivallisuuteensa ihastuneella Liliuksella tilaisuus panna peliin koko jumalallisen neroutensa kipinän. Jään odottamaan, milloin tulokset alkavat näkyä.
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tänään päivän pääuutislähetyksessä sanottiin aivan suoraan miten asiat ovat. Miten kauan kansa antaa kusettaa itseään näin törkeästi??
Eli sanottiin, että sähkön tukkuhinta on pysynyt vuoden samana, mutta asiakashintoja on nostettu 20 prosenttia. Seuraavassa lauseessa Lilius kehui johtajiston taitavia toimia. Kaikki tämä tapahtuu valtiovallan suojeluksessa. Sitten Lilius vielä kehtasi vaatia, ettei asiasta saisi puhua enempää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olle Karlsson kirjoitti:

Hesarissa on, että Fortum menettää arvoaan. Nyt jos koskaan, olisi omaan oivallisuuteensa ihastuneella Liliuksella tilaisuus panna peliin koko jumalallisen neroutensa kipinän. Jään odottamaan, milloin tulokset alkavat näkyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu