Terve. Herätevirtajohdosta kysym.

Miten pientä tuo herätevirtapiuha releelle saa minimissään olla? Haluisin laittaa niinpientä kuin mahdolista
1446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aukaise toinen rele ja ota sen käämistä johtoa ja tee siitä herätevirta johto. Pura johto varovasti ettei johdon lakkaus mene rikki ja ota oikosulkua auton runkoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asentelija kirjoitti:

Miten pientä tuo herätevirtapiuha releelle saa minimissään olla? Haluisin laittaa niinpientä kuin mahdolista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu