halonen halua poistaa eikä muukaan eliitti!
SDP.N tasa-arvoa ovat optiot
ja tätä vääryyttä ei
4142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Heti, kun hän ilmoitti antavansa siunauksensa Fortumin optioille. -Kertoo MTV:n viimeisin gallup.
Kysely tehtiin ennen Halosen Fortum-ilmotusta. Vaikutus nähdään vasta seuraavassa.
Ja kansahan sen päättää. Jos presidentinvaalia kuvitellaan amerikkalaiseksi stand-up-komiikaksi, niin sen puolesta kannattaa äänestää. Pitää muistaa että kanavaa ei voikkaan vaihtaa kuuteen vuoteen, että kaikki pitää sit vaan sietää mitä tuutista tulee. Olkoon se vaikka Natoa tai EU-katoa tai lisää Fortumin optioita.
Tänään kolmen suurimman puolueen presidenttiehdokkaat ilmoittivat kannattavansa lesbojen hedelmöityshoitoja. Myös Ilmari ja Jalmari saavat hankkia pojankollin leikkikalukseen, jos heitä moinen hotsittaa.
Tähän on tultu. Lenin hymyilee hiiliä lapioidessaan.
Gallup-uskovaiset hehkuttavat taas lesbomamman ihanuutta. Aina kun hän pyllistää köyhille, "se on niin hurmaavaa, pitää äänestää". -Voi näitä Suomalaisia äänestäjäreppanoita, antavat lesbojen viedä itseään kuin litran mittaa.