Timo Soini tässä Stilleri-Joonas tv:ssä

Timo Soini on Ruben ja Joonas -ohjelmassa.
5434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Timo pärjäsi mainitsemassasi ohjelmassa hyvin. Muuten kyseinen show on täyttä soopaa.

Äänestä
  • Oksetti katsoa ns. Timon pärjäämistä.
    Täyttä poliittista liturgiaa, hyvää näyttelemistä, valtavaa vallanhimoa ja itsekritiikitöntä itsensä esille tuomista. Sellaista se oli. Kansan kosiskelua. Ei vetoa. Vrt. USA:n Georg Bush.

    Äänestä

  • Soini on ammattimies.ROHKEA,sanoo suoraan ja tietää.Kyllä EU valheet näkyy.Annan ääneni.

    Äänestä

pilkkasi Jeesusta, kuten luciferistisen veljeskunnan jäsenen kuuluu pikalta monissa salaisissa rituaaleissakin, ja balettitanssijanhame-jätkä Joonas todisti ärsyttävän tietämättömyytensä Euroopan unionista. Soinikaan ei osannut vastata "Norjan öljyihin" sillä faktalla, että Suomessa on sitäkin enemmän arvosta metsää, joka ei edes voi loppua samalla tavalla kuin turskanpurijoiden öljy tulee rajallisen määränsä puolesta piankin kai loppumaan, vaikkakaan ei aiheuta syytä EU:hun liittymiselle - sieltä kun ei ole tulossa rahoja tilalle, päinvastoin, kun Norjasta tulisi ilman öljyjäkin aivan supersarjan miljardi-nettomaksaja.

Äänestä
  • Toihin on sketsiohjelma. hyvä olla mukana , tulee näkyvyyttä. Soinille ei lyö kukaan jauhoja suuhun. Se tulee neljänneksi tässä vaalissa, saa noin 3 prossaa eli 100 000 ääntä.Ainoa mies, jota mä viitsin äänestää ja äänestän kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MiracleMike kirjoitti:

Timo Soini on Ruben ja Joonas -ohjelmassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu