Matti Wikipediassa

Wicked

En tiedä onko tästä aiheesta ollut aikaisemmin keskustelua tässä foorumissa, mutta satuin juuri tarkistamaan, mitä maailman suurin ilmainen internet-ensyklopedia Wikipedia kertoo Nykäsestä ja täytyy vain todeta, etten muista nähneeni kenestäkään olympiavoittajasta tai urheilulajinsa ns. parhaasta edustajasta koskaan kirjoitettavan noin epäkunnioittavassa sävyssä. Huomaa helposti, että siinä pannaan Matin ja hänen kauttaan suomalaisten älykkyyttä alta lipan oikein kunnolla.
Näin kielteistä Suomi-peeärrää ei tee edes housut kintuissa mellastava Räkä Räikkönen eikä muut moottoriurheilijat tai jääkiekkoilijat.
Hyvä Suomi!

5

1416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wicked, Wicked
      • Reynolds

        Matistahan kerrotaan hyvinkin asialliseen sävyyn, ja vielä liioittelematta. En näe juurikaan korjattavaa tuossa Wikipedian tekstissä. =)


    • alpo

      ei ole kumma jos matin kalatista miehestä joku kateuksissaan haukkuu

    • aivot kaasupolkimella

      Wikipedia ainoastaan kehuu räkäräikköstä, ei sanaakaan kännäilystä ja kullin esittelystä yökerhossa.
      Sääliks käy Mattia, kaikki mokat luetellaan...

      • Kastraattifalsetti

        Sinne voi lisätä omaa tekstiään, joten pitäkää huolta, että Rään sukuelinten esittelyt ja muut kohellukset tulevat maailmalla tietoon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5579
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2282
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1566
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1408
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1220
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe