En tiedä onko tästä aiheesta ollut aikaisemmin keskustelua tässä foorumissa, mutta satuin juuri tarkistamaan, mitä maailman suurin ilmainen internet-ensyklopedia Wikipedia kertoo Nykäsestä ja täytyy vain todeta, etten muista nähneeni kenestäkään olympiavoittajasta tai urheilulajinsa ns. parhaasta edustajasta koskaan kirjoitettavan noin epäkunnioittavassa sävyssä. Huomaa helposti, että siinä pannaan Matin ja hänen kauttaan suomalaisten älykkyyttä alta lipan oikein kunnolla.
Näin kielteistä Suomi-peeärrää ei tee edes housut kintuissa mellastava Räkä Räikkönen eikä muut moottoriurheilijat tai jääkiekkoilijat.
Hyvä Suomi!
Matti Wikipediassa
Wicked
5
1466
Vastaukset
- Wicked, Wicked
- Reynolds
Matistahan kerrotaan hyvinkin asialliseen sävyyn, ja vielä liioittelematta. En näe juurikaan korjattavaa tuossa Wikipedian tekstissä. =)
- alpo
ei ole kumma jos matin kalatista miehestä joku kateuksissaan haukkuu
- aivot kaasupolkimella
Wikipedia ainoastaan kehuu räkäräikköstä, ei sanaakaan kännäilystä ja kullin esittelystä yökerhossa.
Sääliks käy Mattia, kaikki mokat luetellaan...- Kastraattifalsetti
Sinne voi lisätä omaa tekstiään, joten pitäkää huolta, että Rään sukuelinten esittelyt ja muut kohellukset tulevat maailmalla tietoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii304625Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1283982Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333717Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462709Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862583Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132461Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole292449Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652307Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1451774