Te fiksut, kertokaa

Te fiksut jotka osaisitte neuvoa. Kyse on mieheni velkajärjestelystä. Hän on ollut jo vuoden mukana
siinä ja neljä vuotta jäljellä. Mitenkä on, saaako hän heti luottotietonsa takaisin, kun järjestely on ohi, vai onko siinä vielä joku varo aika, ennenku luottotiedot on kunnossa? Kertokaa kuka tietää miten asia on.
2692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei sitä tiedä kukaan vielä.
Mutta toivon että hän ei tee uusia virheitä järjestelyn aikana.

Eniten asia riippuu miehestä itsestään.

vaikka saisi luottotiedot takaisin, ei se todista että silti heti saa halpaa lainaa ilman vakuuksia.
Eiköhän joka pankilla ole oma rekisterinsä myös luottotiedottomista sen jälkeenkin jotta tietävät olla varovaisia.

Äänestä

velkasaneeraus hoidettu ja esim. visakortin sai heti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veera kirjoitti:

Te fiksut jotka osaisitte neuvoa. Kyse on mieheni velkajärjestelystä. Hän on ollut jo vuoden mukana
siinä ja neljä vuotta jäljellä. Mitenkä on, saaako hän heti luottotietonsa takaisin, kun järjestely on ohi, vai onko siinä vielä joku varo aika, ennenku luottotiedot on kunnossa? Kertokaa kuka tietää miten asia on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu