Minulla on kovin ennenaikaisia supistuksia, siis ihan päivittäin ja useasti päivässä, todella useasti, tosin aina TÄYSIN kivuttomia.
Rv 29 menossa. Miten muilla näillä viikoilla ja miten olette yrittäneet niitä suppareita hillitä jne?
Supistuksista.
3
412
Vastaukset
- lepäile
Kävin vkolla 29 neuvolassa ja mainitsin noista suppareista. Sanoivat, että ennenaikaisen synnytyksen vaara, ellei supistelut vähene ja vielä ei ole suotavaa syntyä. Eli joudun sairaslomalle, ellei tilanne parane. Kävellessä on tullut nyt muutaman kerran oikeita supistussarjoja, mutta sitten pari päivää ilman supistuksia. Uusi neuvolakäynti tällä viikolla.
- rv 29
Mistä ne supistukset tunnistaa? Esikoista odotetaan ja neuvolassakin kysyttiin supistuksista. Kohdunsuu oli rv 28 pehmennyt jonkin verran. Mutta kun en minä tiedä, mitä ne supistukset on!?
- sellaisia ne on
rv 29 kirjoitti:
Mistä ne supistukset tunnistaa? Esikoista odotetaan ja neuvolassakin kysyttiin supistuksista. Kohdunsuu oli rv 28 pehmennyt jonkin verran. Mutta kun en minä tiedä, mitä ne supistukset on!?
tosin joskus mulla esim. selin makuulla tai kauppakasseja kantaessa vatsa menee kovaksi palloksi. Se ei ole kuitenkaan varsinainen supistus, vaan joku vauvan viesti että vaihda asentoa tai jotain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670