Rokote tahi lääkitys on taattava jokaiselle suomalaiselle, mikäli yhtään näyttää että pandemian mahdollisuus on olemassa.
JOKAINEN suomalainen on ARVOKAS. Niin ollen on ennenkuulumatonta luokitella kansalaiset "avunsaajiin" ja "einiintärkeisiin.-ei apua".
HETI korjaus tällaiseen ja tilattakoon siten lääkitystä, ettäjokainen kansalainen vauvasta vaariin tarvittaessa sen myös saa.
Onhan se uskomatonta lukea vielä tänäpäivänä että ihmiset näin kylmästi luokitellaan tärkeisiin- ei tärkeisiin.
Jokainen suomalainen maksaa veroa, siten on myös oikeus saada asianmukaista hoitoa, mikäli hoidontarve vaikkakin pandemian muodossa saapuu suomalaisiin koteihin.
PISTE.
Jokaiselle kansalaiselle taattava
pandemian uhatessa rokote!
3
101
Vastaukset
- paskantärkeitä
...Korhonenkin saa piikkinsä ensimmäisten joukossa...
- Pandemia tappaa
Tulossa on suurpuhdistus.
- ei kuulu takuun piiriin.
PISTE.
Takuu ei koske sairaita ja vanhuksia.
Poliittiset päättäjämme harkitsevat siipikarjan käyttämisestä pääsääntöisesti vanhusten ja sairaiden ruokavalioon sairaaloissa ja vanhainkodeissa sekä kotihoidossa..
Tavoitteella on kiire ja sen tulisi toimia täysillä ennen ensi vuoden syksyä.
Esityksen läpimenon takaamiseksi on varattu kannustinporkkanaa poliitikoille ja 5 euron säästöä per vanhus, sairas tai vähäosainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3011194- 528825
- 1375425
- 1443724
- 693628
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353584- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak662326- 311872