Perussuomalaiset voisivat profiloitua ja lähteä ajamaan hanketta kuudennesta ydinvoimalasta.
Suomi tarvitsee jatkuvasti lisää energiaa ja turvataksemme kohtuuhintaisen energian saannin ydinvoima on ainoa vaihtoehto. Siis huonoista vaihtoehdoista paras.
Ydinvoimaa lisää
4
142
Vastaukset
- olet
aivan oikeassa!
- Lobbari
Tuolla paljastettiin ministereiden kaksinaamaisuus.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000019&posting=22000000011265194
Eiköhän kierrätysenergia, aurinko ja tuuli sekä vesivoima olisi paras ratkaisu.- mutta ne
eivät yksin riitä. Meidän on turvattava riittävä energian saanti hyvinvointivaltion takaajaksi.
- mihin ydinvoimaa?
mutta ne kirjoitti:
eivät yksin riitä. Meidän on turvattava riittävä energian saanti hyvinvointivaltion takaajaksi.
Hyvinvointivaltio on pahoinvointivaltio.
Yhteiskunta on tehty liian monimutkaiseksi ihmisille. Erilaisten tukiin ja avustuksiin liittyvä lainsäädäntö on tehty niin monimutkaiseksi että se tuottaa ongelmia itse asiantuntijoillekin. Valitusprosessit kestävät vuosia.
Ydinvoima ei tätä ongelmaa poista. Voisitko tarkentaa minkä ongelman se poistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762087Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361737Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101426Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291219Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591209Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161055- 60966
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58965