Miten voisi saada ajeltua karvat häpyhuulista? Tai "tarvitseeko" ylipäänsä? Eihän se maasto siellä ole kovinkaan tasaista, joten voisin kuvitella, että haavoja tulee ja paljon. (Ja sänki hyvin nopeasti.) Olisiko parempi vain hiukan saksia karvoja lyhyemmäksi niin, etteivät olisi tiellä?
miten ihmeessä
miss probleema
42035
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Terävällä höylällä,ja geelillä se kyllä onnistuu.
Varovasti vaan,ja rauhallisesti,niin ei tule haavoja.
Vedän itse häpyhuulet tiukalle ja epilaattorilla, eka otti pirun kipeää mut ei karvat kasva...lopulta ei tarvi tehdä useastikkaan
Minä ja emäntä käytetään veetiä ja viimeistellään höylällä. Tulee hyvää jälkeä.
Itse käytän bikinirajan siistimiseen myös epilaattoria! Kuten n24 totesi, että häpyhuulet tiukalle ja sitten epiloimaan...Aluksi se todellakin sattui, mutta karvojen kasvu on ihan selkeästi ainakin minulla vähentynyt ja eikä sitä todellakaan tarvitse tehdä niin kovin usein! Ja sen ensimmäisen kerran jälkeen ei satu enää:)