Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Huumoria iltaan

minusta tämä on hauska, älkää lukeko otsa rypyssä.

http://www.verkkotie.fi/uutinen.phtml?id=7643
4257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

panee kirjoittamaan. Ei tunnu olevan helppoa prostituution vastustajilla :))

Äänestä
  • olla feministi :)?? Jos siis tarkoitit minua? Juu, tuon jutun kirjoittaja on nainen. Sitä en tiedä, onko feministi :)

    Äänestä


Seksikauppaa tehdään kaikkialla riippumatta siitä mitä laki sanoo.

Lainsäädännöllä voidaan vaikuttaa vain siihen onko prostituutio avointa vai ei. Avoin toiminta on aina reilumpaa kuin peitelty.

Jostain syystä jotkut haluavat meille lainsäädännön, joka vie prostituution piiloon kaikkien osapuolien vahingoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teille hyvät ihmiset, kirjoitti:

minusta tämä on hauska, älkää lukeko otsa rypyssä.

http://www.verkkotie.fi/uutinen.phtml?id=7643

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu