Berlingon -03 pulttijako...

Olisiko kenelläkään tietoa Berlingon 15" peltivanteesta eli ET-mitta, jako (4x108?) sekä keskireikä? Esiintyykö muissa merkeissä/malleissa vanteita samoilla mitoilla?
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

4*108 jako, ET 15-20, keskireikä muistaakseni 65,5. Joissain Pösöissä on sopivaa vannetta, samoin muissa sitikoissa. Keskireikä ja jako sattuvat, mutta ET:ssä on eroja. Xsaran vanteet taitavat olla varmimmin ET:n puolesta lähimpänä Berlingoa.

Äänestä
  • Kiitokset, tuo helpottaa jo hiukan. Joissakin Fordeissa taitaa olla myös tuo 4x108 mutta muuten ei taida sitten olla sinnepäinkään. Nyt täytyisi sitten vielä löytää jostakin kohtuuhintaiset vanteet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jani kirjoitti:

Olisiko kenelläkään tietoa Berlingon 15" peltivanteesta eli ET-mitta, jako (4x108?) sekä keskireikä? Esiintyykö muissa merkeissä/malleissa vanteita samoilla mitoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu