uudelle kaudelle, lippikset kunniaan. Suomen makkaraa syövä kansa on puhunut!
Kassi-Tarja
pro tarja
8292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hesari julkaisi kuvan Ateenan Olympialaisista, jossa Halonen veti katsomossa valkoisia tennissukkia jalkaansa - luulin jo että Hesari välittää myös hajun!! Mitähän tyylitutkijat- Paakkanen ja Airisto, sanovat femarisisarensa Suomen " imago alas " - kampanjasta.
Hesari ja Erkko on Halosen asialla.
Propagandataktiikkaan kuuluu julkaista välillä sellaisia muka-kriittisiä juttuja, (ihan vain signaalin vuoksi, että muka ollaan puolueettomia) Ja sitten kahden viikon päästään julkaistaan gallup, jossa Halosen kannatus on melkein 70 % (Mikä ei siis pidä paikkaansa) Nämä, jotka lukivat kriittisen jutun, kuvittelevat nyt, että lehti puhuu totta, koska julkaisi sellaisen vähän kriittisenkin jutun. Tämä on ollut Hesarin ja vasemmistomedian taktiikka aina.
Tämän Halosjutun oikean "kriittisyyden" astetta kuvastaa sekin, että siinä väitettiin, että Halonen on vain "alkuaikoina" hoitanut ulkopolitiikan huonosti, itse asiassa hän on koko kautensa ajan hoitanut ulkopolitiikan huonosti.
Älä mene Hesarin lankaan, älä mene ollenkaan vasemmistomedian lankaan, koska se Suomessa vallitsee.
Erkko on päättänyt saada Halosesta pressan hinnalla millä hyvänsä. Iltalehteenkin on päätynyt (tai valjastettu) vastikään Taloussanomien entinen päätoimittaja, jonka ainoa tehtävä on todennäköisesti varmistaa Halosen toiselle kaudelle pääsy valheellisen propagandan avulla. Tämä selittää sen, miksi Iltalehdestäkin on tullut niin vasemmistolainen.
Suomessa ei enää ole demarivapaata mediaa. Jopa maikkarilla on entinen Yleläinen toimituspäällikkönä. YLE ja Hesari ovat tosin alhaisimmat vasemmistomediat.
...yrität huijata kirjoittamalla samaa sontaa päivittäin uudestaan ja uudestaan eri palstoille. Galluppeja on teetetty eri paikoissa ja eri tilaajien toimesta...yhteistä kaikille ovat Halosen kovat kannatusluvut.
Puolueettomaan tiedonlevitykseen kuuluu, että myös Sinulle epämieluisia uutisia saa julkaista. Se, että kaikki mediat lehdistä Yleen ja Maikkariin olisivat jonkin katalan "salaliiton" takana on harhaisempaa kuin Väyrysen vuosien takainen itkeskely.
Onneksi et kerää tuolla kuin sääliä ja ainoa missä uskomme horjuu, on psykiatrinen hoito.
...osallistunut eikä ole pyydetty. Nimeni toki löytyy Halosen tukijapalstalta.
En ole myöskään SAK:sta vaan pamilaisia ja ravintoladuunissa, yötöissä ja mies. kirjoittelen ihan omaksi huvikseni, koska peräkylän poikien hampaattomat jutut ja keksityt mätäkuun jutut huvittavat.
Galluppeja on tilattu n. neljästä eri paikasta, tilaajina milloin mikäkin lehti ja milloin mikäkin puolue tai kanava. Tulokset ovat yhteneväiset ja "linjassa", joten juttusi salaliitosta ja VASEMMISTODIKTATUURISTA ovat oikeasti säälittäviä.
Ajattele nyt itse.
...osallistunut eikä ole pyydetty. Nimeni toki löytyy Halosen tukijapalstalta.
En ole myöskään SAK:sta vaan pamilaisia ja ravintoladuunissa, yötöissä ja mies. kirjoittelen ihan omaksi huvikseni, koska peräkylän poikien hampaattomat jutut ja keksityt mätäkuun jutut huvittavat.
Galluppeja on tilattu n. neljästä eri paikasta, tilaajina milloin mikäkin lehti ja milloin mikäkin puolue tai kanava. Tulokset ovat yhteneväiset ja "linjassa", joten juttusi salaliitosta ja VASEMMISTODIKTATUURISTA ovat oikeasti säälittäviä.
Ajattele nyt itse.
Keskustalla, Kokoomuksella, RKP:llä, Kristillisillä, Perussuomalaisilla, Vihreillä on KAIKILLA omat ehdokkaansa.
Onko uskottavaa, että näiden puolueiden äänestäjät tosiaan ryntäävät kilvan äänestämään jotakin kuusikymppistä SETA-sosialisti tanttaa ensimmäisellä kierroksella kun vaihtoehtona olisi oman puolueen hyvä ehdokas?
Katsokaa eduskuntavaalien kannatuksia, sieltä saat myös presidentinvaalin ensimmäisen kierroksen kannatuksen. Kokoomus ja Keskusta vievät potista ainakin 45%, RKP, vihreät, perussuomalaiset ja kristilliset vievät ainakin 10%, koska kaikilla on hyvät ehdokkaansa. Haloselle jää näin maksimissaan 45%, jos sitäkään.
Kaikki nämä Halosgallupit, joissa Halosella on jumalainen suosio ja hänet valitaan ensimmäisellä kierroksella ovat PUHDASTA VALHETTA ja sekin jo osoittaa, että Suomen media on läpikotaisin mätä ja vasemmistolaisvetoinen.
Sitäkin,että olen oikeassa, osoittaa se, että tämä vastaukseni sinulle on poistettu jo KUUSI kertaa + tästä erikseen tehty aloitus.
Vasurit ei kestä totuutta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000103&posting=22000000011328522
palstakirjoituksiasi. Säälittävää!
Onko tämäkin osa sitä "presidentinvaalien kunnianhimoisinta nettikampanjaanne"?