Missäköhän hinnoissa pyörii noi hinnat?
Olis varmaan tosi säästävää ostaa sellasia.. ;o)
Kestoliivinsuojien hinnat?
5
205
Vastaukset
- maksoi halpakaupassa
kaksi paria muistaakseni 4,95 e. Ja niilläkin pärjää, jos pesee ahkerasti, 4 parilla pärjää hyvinkin. Sitä paitsi ne tuntuu paremmilta eikä tartu maitoisiin rintoihin kiinni! =)
- ggr
niin.. ja ainakin mulla noita kertakäyttösiä liivinsuojia menee aivan tolkuttomat määrät!!
Nyt vauva on 5kk:n, niin en edes viitti alkaa laskemaan, mitä niihin on mennyt rahaa.. ;o) - karvaläpät
ggr kirjoitti:
niin.. ja ainakin mulla noita kertakäyttösiä liivinsuojia menee aivan tolkuttomat määrät!!
Nyt vauva on 5kk:n, niin en edes viitti alkaa laskemaan, mitä niihin on mennyt rahaa.. ;o)ja olivat esittelykappaleet, muistaakseni jotain sata markkaa vanhaa rahaa. Siis sitä kangasta vaan, pyöreet laput.
Oli aivan ihanat talven viimoissa, kun ei kosteus kylmettänyt. Sitten sen kerran kun tulin suihkusta ilman läppiä sainkin rintatulehduksen :/ Mutta ei se läppien vika tietenkään ollut - ilman niitä olisin ehtinyt sairastua jo monta kertaa... :)
- itsekin
jos omistat ompelukoneen tai saumurin,niin teet muutamassa minuutissa parin suojia.jos kaapistasi löytyy vanha huopunut villapaita joka ei kutita,niin siitä saa erinomaisia suojia.ja jos vielä viitsisit ostaa lanoliinia,niin imisivät todella hyvin.Tai sitten voit tehdä pyyhkeestä tai lakanakankaasta suojia.
- tiituz
Vanhoista pyyheliinoista vaikka, ota mallia vaikka raejuustopurkin kannesta, leikkaat ympyröitä ja pari kappaletta yhteen ompelukonesiksakilla tai käsin nypräten.
Kolmen parin pakkaus (mukana pesupussi) maksoi citymarketissa noin 7euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926