Ääni

Janisti(m)

Tossa kun vertaa miehen ääntä Suomen Idols-kokoelman, ekan ja tämän uuden levyn välillä, niin täytyy sanoa että on Wickholmin ääni tosiaan kehittynyt parempaan suuntaan koko ajan. Hienosti veti jo Idolsissa mutta ääni tällä toisella levyllä kuulostaa vielä koulitummalta. Kelpaa kyllä kuunnella, hienosti tulkkaa etenkin noita nopeempia ralleja.

3

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • janittaja(N)

      Samaa mieltä.

      • Jan.

        esim.kun Jani laulaa sen Suomen neito,niin S alussa suhisee ikävän selvästi,muuten mahtava lauluääni.


      • janittajanainen
        Jan. kirjoitti:

        esim.kun Jani laulaa sen Suomen neito,niin S alussa suhisee ikävän selvästi,muuten mahtava lauluääni.

        Jos kuuntelet kokonaisuuden sijasta yksittäisten kirjainten pilkuntarkkaa ääntämystä Jania kuunnellessasi, niin eiköhän kantsi vaihtaa artistia? Nimittäin jos noin pahasti rupee tökkimään että täytyy täälläkin suhahduksia ruveta miettimään;) Meitä joille Janin musa on musaa, hyvää semmoista eikä ulkomusiikillisia pikkujuttuja, on onneksi enemmistö Janin kuulijoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      68
      9589
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      137
      8549
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6719
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      191
      5102
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4859
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      101
      3618
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2511
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      69
      2426
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2353
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2182
    Aihe