Asun vuokralla ja nyt vajaan vuoden sisällä syöny jo 7 antibioottikuuria poskiontelotulehduksiin,koko ajan nuha ja aivastelen.Voisko olla hometta kämpässä?Asun kaupungin vuokrakämpässä kuinka vaikeeta on saada mittaukset asuntoon??
Home epäily
5
880
Vastaukset
- terveystarkastajalle
Kilauta siis terveystarkastaja paikalle. Meillä kävi mittaamassa pintamittarilla ja löysi kosteutta. Tämän perusteella voit ottaa yhteyttä isännöitsijään. Joku viisaampi kertokoon, jos on parempia ideoita.
- sivakka
Maksaako mittaus??
- Sivakan homeasuntoon
Pyydä homeeton asunto. Niinkin kävi yhdelle homeesta sairastuneelle perheelle, että he pyysivät homeettoman asunnon ja joutuivat uudelleen homeiseen asuntoon.
Monet Sivakan asunnoista on kiireesti kyhätty kasaan vähällä rahalla ja vuokra asunnoista on kova. Sitten asunnot homehtuvat ja tilalle saa toisen homeasunnon. Älä suostu siihen.- Manttaalitielle
Niissä suokuopissa sairastuu.
- ...
Manttaalitielle kirjoitti:
Niissä suokuopissa sairastuu.
Älä myöskään Pyrytielle... Rakenteissa jotain vikaa, elukat kävelee lattioilla, rakennettu vauhdilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762051Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361718Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101389Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591187Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2251180Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161030- 60955
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58951