ihmettelen kun olen työsuhteessa ollut 1 ½ vuotta, työsuhde jatkuu ainakin vuoden 2007 loppuun. en saa mistään lainaa mistään (tarve olisi 3000€), ei ole maksuhäiriö merkintöjä ja muutenkin hoitanut raha-asiani moitteettomasti. Bruttotulot kuukaudessa on 2000€ ei ole luottokortteja eikä mitään lainoja tai luottoja.
Miten on mahdollista että pankista ei saa lainaa,osaako joku kertoa tähän syytä?Ja mistä voisin saada kyseisen summan,tarve olisi...
missä syy??????
7
1649
Vastaukset
- kaikille-
kaveri otti työttömänä lainaa-autoon ja minä työssä käyvä en saanut puolta pienempää lainaa kuin sossun rahoilla elävä kaveri.takaajat oli mullakin kunnollisia mutta ei niin ei!
- Tuhkimo
Jos sinulla todella on luottotiedot kunnossa, niin ihmetys on aiheellinen. Tuttuni, jolla on myös luottotiedot kunnossa ja säännöllinen tulo ei saanut myös kysymästään pankista lainaa, mutta toisesta sai. Siihen "ei" vastaukseen vaikutti vielä se, että takana oli 2v sitten päättynyt velkajärjestely, mutta ne luottotiedot olivat tulleet takaisin heti kun v-järjestely oli päättynyt.Pankeilla (osalla)on käytössään myös tietoja heistä, joilla on takana mm.velkajärjestely ja voivat siten evätä lainan perustelematta. Miten mahtavat suhtautua muut luottolaitokset lainapyyntöön, kuten G Money,Citibank ym.
Kannatta kysyä.- ihmettelen....
ei ole velakjärjestelyä ollut eikä mitään muutakaan mikä voisi tähän vaikuttaa,jos vain tietäisin mistä kiikastaa.... mutta valtithan ovat pankin käsissä. ihmettelen vain ?
- Stadi58
Luulisi, että jokainen rahoittaja kertoo syyn, miksei luottoa ole myöntänyt, jos sitä kysyy. Oletko kysynyt syytä?
- pankkipoika
Luotonantajat eivät ole velvollisia perustelemaan kielteistä päätöstä- tässäpä syy, miksei hakijat tiedä, mistä kiikastaa.
- ?))
Oletko joskus ylittänyt tilisi esim. ostamalla pankkikortilla jotain? Se voi olla syynä, niin uskomattomalta kuin se kuulostaakin.
- ei ole ollut pankkikorttia
en ole omistanut koskaan mitään luottokortteja...
eikä ole ollut lainaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942