Mälkiän kusihousu

Ex-IFK

Kuulin tossa huhun, että SaiPan valmentaja Mälkiä oli mennyt kusemaan tässä jokunen vuosi sitten Nielikäisen, Kortelaisen ja Mäkiahon pelikasseihin, kun sai potkut IFK:sta.
Onpa SaiPulla todellinen AKKA valmentajana.
Seuraavaksi neiti-Mälkiä antaa tukkapöllyä ja raapii lisäkynsillään Kokkoa & Co.

!!! Hyvä Länsi-Venäjä !!!

6

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saispa

      Mielikuvitusta on ainakin jutun keksijällä! Vai olisikos satuilija sittenkin 'Ex-IFK'..;)

      • Ex-IFK

        ...mutta ikävä kyllä se on totta, sorry...
        Inside-tietoa...
        Vai miten se oli; oliko Mälkiällä ja Nielikäisellä jotain erimielisyyksiä, kun Pasi oli SaiPussa, jotenkin muistelen sellaista olleen jopa lehdissä.

        Loppujen lopuksi... TOTTA joka sana tai voithan sä vähän kysellä asiasta, jos joku "Inside" sua valottaa lisää...


      • kudroc#33
        Ex-IFK kirjoitti:

        ...mutta ikävä kyllä se on totta, sorry...
        Inside-tietoa...
        Vai miten se oli; oliko Mälkiällä ja Nielikäisellä jotain erimielisyyksiä, kun Pasi oli SaiPussa, jotenkin muistelen sellaista olleen jopa lehdissä.

        Loppujen lopuksi... TOTTA joka sana tai voithan sä vähän kysellä asiasta, jos joku "Inside" sua valottaa lisää...

        Hhahahahha. EX-IFK kuulee 5 vuotta vanhoja huhuja. Kerro vielä että caloun on tulossa hifk:hon ja pelaa bednarin ja sihvosen kanssa.


    • joopajoo taas..

      Niistä Mälkiän potkuista liikkuu kaikenlaisia huhuja. Tietojen mukaan Ifk:n johto olisi ennen Porissa pelattua Ässät-ottelua kertonut että jos tappio tulee niin valmentaja lähtee.
      Sitten kun kolmannessa erässä Ässät johti jotain 4-1, päätti Mälkiä laittaa potkujen kunniaksi oikein kunnolla ranttaliksi. Ketjuissa laitettiin hyökkääjät puolustamaan ja päinvastoin. Silloin juniori-ikäinen Joonas Vihko päästettiin kentälle vain ja ainoastaan sitä varten että hän teilaisi vastustajan maalivahdin kumoon ja saisi pienen yleisen rähinän päälle.
      Ottelun jälkeisessä lehdistötilaisuudessa potkuistaan itse jo tietoinen valmentaja tietenkin haukkoi seurajohdon lyttyyn kertomalla kuinka surkeasti seuraan hankitut vahvistukset pelaavat. Ja muutenkin hänen käyttäytymisensä ottelun jälkeen oli lähinnä rikollisille sopivaa touhua. Tavaraa lenteli niin että toimittajien ja muiden paikalla olleiden piti ehtiä alta pois.
      Ei todellakaan ihme että sen Mälkiä-shown jälkeen lähti iso huhumylly päälle että mitä kaikkea hän vielä tekikään Ifk:lle kostoksi.

    • Kyllä ydinvoimalla

      Ja kun piti kriisipalaveriä HIFKille, kommentti oli oli 'työ ootte ihan paskoja' ja miehen kännös samasta jollain tshekille (en muista nimeä) oli 'fuck you asshole' eli ei taida Heikin kielitaito olla paras mahdollinen!

    • beeeeeeeeeerg

      Mälli pissaili Nielikäisen pasin pelikassiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5744
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2559
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2477
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      7
      2066
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1323
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1055
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1042
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      815
    Aihe