suomen kieli ja viestintä

Heips,

olisiko jollain kokemuksia suomen kielen ja viestinnän opinnoista HKKK:ssa? Jos olen oikein käsittänyt, sitä ei voi heti opintojen alussa valita pääaineeksi? Millaista suomen kielen ja viestinnän opiskelu on? Millaisiin töihin sieltä on työllistytty? Kiitos tiedoista :)
1521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

HKKK:ssa ei valita mitään pääainetta vasta kuin toisena vuonna, kaikille on ensin pakolliset perusopinnot.

Viestintää olen käynyt yhden pakollisen kurssin, ja onhan se ihan hauskaa... Käy kattomassa HKKK:n sivuilta kielten laitoksen sivuilta lisätietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hkkk kirjoitti:

Heips,

olisiko jollain kokemuksia suomen kielen ja viestinnän opinnoista HKKK:ssa? Jos olen oikein käsittänyt, sitä ei voi heti opintojen alussa valita pääaineeksi? Millaista suomen kielen ja viestinnän opiskelu on? Millaisiin töihin sieltä on työllistytty? Kiitos tiedoista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu