"Sanotaan myös, että askendantin vastakkainen l. polaarimerkki ilmaisee henkilölle sopivan kumppanin horoskooppimerkin."Niin...voisko joku viisas kertoa että mitä toi tarkoittaa?=)
Mitä tarkoittaa??
4
940
Vastaukset
- boboo
askendantti on nousevamerkki ja sen vastamerkki on kartantoisella puolella eli deskendentti
vastamerkkiparit=
oinas-vaaka
härkä-skorpioni
kaksonen-jousimies
rapu- kauris
leijona- vesimies
neitsyt- kalat
käsittääkseni tätä haettiin- Titta
....Mielenkiintoista. Siis, nousumerkkini on rapu, eli minun pitäisi tuntea vetoa kaurismiehiin? Vai niihin, joiden nousumerkki on kauris? Toivottavasti jälkimmäinen vaihtoehto, sillä oon ollut yhdessä aurinkokauriin kanssa ja se materiaalisuuden ylikorostuminen herran päässä säikäytti mut kauas:)
- ...
Titta kirjoitti:
....Mielenkiintoista. Siis, nousumerkkini on rapu, eli minun pitäisi tuntea vetoa kaurismiehiin? Vai niihin, joiden nousumerkki on kauris? Toivottavasti jälkimmäinen vaihtoehto, sillä oon ollut yhdessä aurinkokauriin kanssa ja se materiaalisuuden ylikorostuminen herran päässä säikäytti mut kauas:)
se jälkimmäinen tuon mukaan
- Jousileijona
Olen nouseva jousimies ja tyttökaverini on nouseva kaksonen. Hyviä puolia: aina tapahtuu, paljon naurua ja menoa sekä ihmisiä ympärillä. Huonoja puolia: nouseva kaksonen ei aina pysy totuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418341Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047539Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1045745Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472672Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349