Erkki T. jää historiaan Suomen luultavasti kaikkien aikojen surkeimpana ulkomisterinä. Uskomatonta että tämä yli-ikäinen 60-luvun partaradikaali on onnistunut pilaamaan suhteet niin Moskovaan, Washingtoniin kuin nyt jo Euroopan parlamenttiinkin. Jostain surkuhupaisista "Israel ja arabit" -kommenteista nyt puhumattakaan. Tuntuu että aina kun se avaa suunsa, sieltä tulee joku sammakko ja jossain päin maailmaa loukkaannutaan.
70- ja 80-luvuilla oltiin ehkä rähmällään Moskovaan, mutta suhteet olivat sentään kunnossa yhteen suurvaltaan. Nyt Moskovastakin tulee vittuilua harva se viikko milloin mistäkin asiasta.
Eiko joku voisi viedä Erkkiä, tuota kävelevää katastrofia pois täältä mokeltamasta noita älyttömyyksiään? Pienellä maalla ei ole varaa tälläiseen.
Kävelevä katastrofi
4
220
Vastaukset
- täysin samaa
mieltä!
Mutta kun Tarja ei voi entiselle heilalleen edes kenkää antaa!- on!
Se että suututtaa Israelin ei ehkä ole Suomelle mikään katastrofi, enemmän huolestuttaa että suhteet sekä venäjälle että usaan ovat kai lähinnä "muodolliset".
Eipä ole bush nuorempaa täällä näkynyt, toisin kuin clintonia, bush vanhempaa ja reagania (jälkimmäistä kahta vähän väliä...) Jotain se kertoo siitä että emme taida enää olla mikään strateginen liittolainen jenkeille.
ja moskovasta tosiaan tulee nykyisin lähinnä uhkailua ja haukkumista. vaatii taitoa mokata suhteet molempiin yhtäaikaa.
- Boss
Voiko olla yleensä mahdollista, että demareiden joukosta löytyisi nykyään joku taitava valtiomies? Eipä noita "käveleviä katastrofeja" maamme johtavilta paikoilta pois näemmä saada, ainakaan tuoreimpien mielipidemittausten mukaan!!!
- Kova poliitikko!
Uskaltaa sonoa tosiasiat, eikä hauku ruokaa kuten Peruskolli!
Niile olis sama kun haukkus Ferrarin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675