Ja molemmat Erkki on tyrinyt.
Tuomioja Fortum
Tuomioja EU
3174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siinäkin Erkin harkintakyky petti... Montako tällaista tapausta Suomen maine kestää? Halonen & Tuomioja, siinäpä oikein dynamic duo - Suomen maine pirstaleina. Ahtisaarikin on jo huolestunut.
Tätä maata johtaa vanha kunnon idealistiklaani, joka on kaiken arvostelun ulkopuolella. Siinä viedään pääministeriäkin kuin pässiä narussa - tehtävänä Brysseliin soittelu ja selittely.
ONKO? Kas kun en ole tiennytkään, että yhdellä miehellä on niin mahtava vaikutus. Heitä vaan herjoja, mutta toteennäyttäminen onkin jo totinen paikka. Loistava näyttö Suuresta Politikosta Erkki Tuomiojalta. Puolusti juuri yksittäisen ihmisen tärkeintä asetta yhteiskunnassa ja sitä miksi mekin täällä saadaan vapaasti olla puolesta ja vastaan. SANANVAPAUTTA, jota nyt EU:ssa ollaan karsimassa vaivihkaa riuskoin ottein. Varsinkin, jos ne eivät tue EU:n sisäpiirikähmimispolitiikkaa. Tässä nyt ollaan ja miten kaikki PITI OLLAKAAN?