AUTOMUSIIKKI

Elmeri

Minkälaista musiikkia kuuntelette yleensä ajaessanne? Vaihteleeko se esimerkiksi taajamassa ja sen ulkopuolella erilailla, entä äänenvoimakkuus?

Itse kuuntelen raskasta hevimusiikkia, koska olen erinomainen kuljettaja ja tällainen musiikki antaa tahtia reippaaseen liikkumiseen. Rankkojen riffien säestyksellä on myös rytmikästä kiilailla hitaampien madostelijoiden edelle. Sakottava poliisikin kaikkoaa korviaan pidellen autoltani hyvin vikkelään mikäli erehtyy pyytämään avaamaan ikkunaa.

Myös mahdollisen kolarin sattuessa on sitten sopivassa 'mielentilassa', mikäli vastapuoli rupeaa kinastelemaan tapahtuman syyllisyydestä. Toisaalta sunnuntaisin lataan 10 CD:n vaihtajaani erilaista humppaa ja kansanmusiikkia, jota on sitten kiva säestää turbon vihellyksellä.

5

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajat kolarin j

      niin, ei välttämättä käsi enää tottele, eikä aivot rekisteröi musiikkia.

      Miksi porukat luulee, että kolarin jälkeen AINA hypätään autosta ulos ja selvitellään sitten ne kolhut.

      Aika moni on kyllä ihan talutettu tai kannettu ambulanssiin ja jotkut ihan sinne kylmiöön suoraan.

      Älä nyt pilaa hevimusaa antamalla moista mielikuvaa hevin kuuntelijoista.

    • sinivilkku

      Ohjelmapaikoilla on radioasemista Iskelmä, Sävelradio, Radio Nova, KissFM. Sitten on pari paikallisradiota. Niitä tulee kuunneltua kun pyörii "nurkissa".
      Pitemmälle lähtiessä sitten CD:t koneeseen ja siltähän sitten löytyy Sibeliuksesta Eläkeläisiin ja kaikkea siltä väliltä.

      Jokunen päivä sitten olin liikenteessä meidän yhden nuoren parin autolla, siellähän soi sitten metalli raskaimmasta päästä :)

      Muuten tuntemani "metallimiehet ja-naiset" ovat todella fiksua ja rauhaarakastavaa porukkaa.

    • mutta vastaan silti

      ei ole CCR:n voittanutta.

    • M.Ulkku

      jolla saa kaasujalan sopivasti raskaaksi...
      ozzyä:lla saa hyvästi aikaan tuolla sen vajaan parisadan vauhdin ja pystyy keskittymään todella hyvin jotta saa seurattua myös asennevammaiset poliisit tienpäältä...
      poliisit ovat paha liikenteen vaaran aihuttaja koska voi joutua jarruttamaan todella rivakasti

    • gansta

      Eiköhän siellä autossa pidä soida kunnon rap tai hiphop-musiikki. Välillä sitten jotain kovempaa poppia, punkkia, rockkiakin. CD:ä ei enää tartte vaihella, kun on toi DVD-soitin jossa saa soitettua DVD:llisen ämppäreitä. Äänenpuhtaudesta huolehtii 4*100W RMS:ä pääkanaville antava vaffi ja subille 600W RMS:ä puhtaana syöttävä vahvari. Välillä voi sitten näytöiltä katella leffoja ja musavideoita. Kyllä kuuluu ja näkyy!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      89
      5645
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4742
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3057
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      90
      2976
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2654
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2049
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1996
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      116
      1460
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe