Pitkään tuota Stubbia seuranneena olen tullut siihen tulokseen, että A. Stubb olisi erotettava kokoomuksesta. Hän ei edusta puolueen arvoja, liian liberaali ja kaiken lisäksi hän on totaalisen vieraantunut kotimaan politiikasta ja ei käsitä edes alkeellisimpia käyttäytymissääntöjä.
Stubb on erotettava kokoomuksesta
30
790
Vastaukset
- en tiedä
..mutta vakava nuhtelu ainakin olisi paikallaan. Stubb on aika kokematon eikä ymmärtänyt millaisen suuttumuksen oman pesän likaaminen saa aikaan.
- Isänmaan asialla
Kuten joku jo aiemmin totesi, todellinen omaan pesään paskoja on ulkoministeri Tuomioja!
- tajuan sentään
Isänmaan asialla kirjoitti:
Kuten joku jo aiemmin totesi, todellinen omaan pesään paskoja on ulkoministeri Tuomioja!
sen, että Stubb palasti todellisen luonteensa. Hän on kantelija, nuoleksija ja Suomen pettäjä. Hänhän soti suomalaisia vastaan, saksalaisten rinnalla. Stubb ei ole suomalainen.
- Ex-keskustanuori..
tajuan sentään kirjoitti:
sen, että Stubb palasti todellisen luonteensa. Hän on kantelija, nuoleksija ja Suomen pettäjä. Hänhän soti suomalaisia vastaan, saksalaisten rinnalla. Stubb ei ole suomalainen.
Varsinkin se, että sanot olevasi jotain muuta kuin demari, antaa uskottavuutta taistolaisille näkemyksillesi.
Tuomioja on Suomen pettäjä ja omaan pesään paskoja! Mitäpä muuta sitä näiltä Halos-Tuomioja linjan sosialisteilta voi odottaakaan.. Onneksi poliittinen realismi on löytänyt tiensä myös Hakaniemeen eikä tämä teho-duo enää vaadi Suomen liittämistä osaksi Neuvostoliittoa. - stubbista
Ex-keskustanuori.. kirjoitti:
Varsinkin se, että sanot olevasi jotain muuta kuin demari, antaa uskottavuutta taistolaisille näkemyksillesi.
Tuomioja on Suomen pettäjä ja omaan pesään paskoja! Mitäpä muuta sitä näiltä Halos-Tuomioja linjan sosialisteilta voi odottaakaan.. Onneksi poliittinen realismi on löytänyt tiensä myös Hakaniemeen eikä tämä teho-duo enää vaadi Suomen liittämistä osaksi Neuvostoliittoa.kirjoitetaan Lontoossa. Mieshän on petturi.
- Itämaan Viisas
Stubb on europarlamentaarikoistamme (siis kaikista suomalaisista) ainoa joka todella tuntee unionin syntyhistorian, rakenteen, eri instituutioiden merkityksen ja niiden väliset suhteet. Hän on lisäksi nuori, erittäin hyvin koulutettu, varsin ennakkoluuloton eikä ala nuolemaan demareiden persettä, kuten nyt tämän Tuomiojan "aivorään" yhteydessä on voitu nähdä.
Miksi ihmeessä tuollainen helmi pitäisi erottaa Kokoomuksesta? Eikös Tuomioja pitäisi mieluumminkin erottaa SDP:stä tai viedä edes valtakunnanoikeuteen epäisänmaallisesta toiminnasta ja virkavirheeksi luokiteltavista lausunnoista? - pistepirkko2
Erottakaa se pölvästi, oman pesään kuseksija.
- sivistynyt
Stubbi vihaa suomalaisia ja kaikkea mitä Suomi edustaa. Stubb edustaa harvainvaltaa ja puolustaa saksalaisia. Stubb hyökkäsi Suomen tulevaa puheenjohtajuutta vastaan. Sehän on petturuutta.
- Kokjäsen
Stubbin on lähdettävä kokoomuksesta. Puolueemme ei tarvitse tuollaista petturia. Oman pesän likaaja ja kaiken lisäksi saksalaisten juoksupoika. Erottakaa tuo petturi.
- Stubbin lopullista
mokaa. Säälittävää pikkupolitikointia stubbilta.
- mene kotiisi stubb
Loikkaa takaisin kotiisi RKP:hen Stubb. Kokoomus ei tarvitse kaltaistasi oman pesän likaajaa.
- pidä pintasi
öykkäreiden edessä. Hyvä Eki-setä, olemme puolellasi.
- mene pois
mene pois stubido. olet saanut aikaan tuhoa, suomi ei tarvitse palveluksiasi.
- vihainen suomalainen
sulaa hulluutta tuollainen käytös. Stubb likasi oman pesänsä. Vaikka en ole demari, Tuomioja oli oikeassa. Käsittääkseni Suomessa vallitsee vielä mielipidevapaus.
- kannakselainen
samaa sanaa " vastuuton" kuin Stubb syyskuisessa mielipiteessään, kun tämä arvosteli EU:ta.
- lievä rangaistus
Stubbille nauraa (säälivästi) nyt koko EU-parlamentti. Hän häpäisi itsensä lisäksi muut suomalaiset. Quislingejä inhotaan puoluerajoista riippumatta.
- häpäisee
Suomen. Miten EU:ssa voikin olla tuollainen oman maansa häpäisijä? Kammottavaa.
- lapin mies
Erottakaa stubbi. Luin EU:n parlamentin sivuilta mitä siellä sanotaan stubbista ja häpeän olla suomalainen nyt. tuo moukka pilaa kaiken.
- kaksi
onnetonta meppiä. Surkimuksia, suomen pettäjiä.
- kokkariosastossa
istuu? Piitu ja Itälä?
- ja sitten
yksi meppi reagoi siihen aloittamalla sodan omassa ryhmässään. Onko hra A. Stubbilla kaikki kotona?
- liikkui kun
vei Tuomiojan haastattelun ryhmäänsä? Miksi ei kirjoittanut omaa vastinettaan TS:ään?
- Uskomaton juttu
Kokoomuksella on oma suomettaja EU:ssa. Eläköön neuvostoliitto ja suomi.
- Missä Piitu?
Piitu voisi äityislomaltaa kommentoida stubidon uusinta mokaa. Vieläkö jaksaa tuota rkp:n agentia ryhmässään?
- likaa oman
pesänsä. Kammottavaa, suorastaan kuvottavaa.
- sitten aivan
Stubbilaista politiikantekoa. Liata oma kansansa.
- Kamikazze
Stubb on puoluetoimistonsa juoksupoika. Hänet tullaan varmasti palkitsemaan tämän nootin tilaamisesta. On tämän maan presidentin vaaleihin ennenkin tilattu vetoapua ulkomailta.
- ei muuta voi sanoa
----
- joo
Olis Varmaan ollu käyttöä...Ilmiantajille....
- Janne
Kyllä lievästi hävettää suomalaisten puolesta. Emmekö ole oppineet mitään Kekkosen ajan suomesta ja suomettumisesta? Nuori polvi tekee saman perässä kuin aikoinaan taistolaiset.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942