Ei minulla suuria odotuksia Delta-auton palvelun suhteen etukäteen ollut, olihan kyseessä vanha Ladan ja Fiiatin liike. Mutta nyt Delta-Auton asiakaslehdessäkin mainittiin liikkeen panostavan palvelun laatuun. Lehdestä sai sen käsityksen että asialle olisi jotakin jo tehty, mutta jos niin on, niin voi niitä Fiiatti ja Lada kuskeja. Ei se taida ollakkaan niissä autoissa se vika ettei niitä täällä enää paljoa uusina näy.
Itsellä on ollut Kia toukokuusta lähtien. Auton varustus ei ollut se mikä sen piti, vaikka auto oli jo Suomessa kauppaa tehtäessä. Asiassa on ollut monta mutkaa, mutta palvelusta sen verran: Delta-autosta on luvattu soittaa seuraavana päivänä 7 kertaa ja selvittää asioita. Kertaakaan näin ei ole käynyt. Olen käyttänyt autoa huollossa 5 kertaa ja niistä 4 on ollut aivan turhia. Huollon puhelimessa voi olla puolen tunnin taukoja, jolloin kukaan ei vastaa. Kukaan ei ole kertaakaan pyytänyt anteeksi. Tänään tuli kysely siitä, mitä pidän uudesta Kiiastani. Lopussa oli kysymys, että minkä asian haluaisin vaihtaa autostani. Vastasin, että Delta-auton merkin takaluukusta.
Delta auton palvelu?
6
2210
Vastaukset
- helppo
juttu. Jos pidät autosta, poista teltta merkki kilven takaa. Jos ett pidä autosta, vie telttaan ja kysy paljonko maksavat.
- ajellut
Tervehdys, itsekin sain odottelu aikana surkeaa palvelua tein kirjallisen valituksen, se auttoi asiaan , mutta poistatin heti Deltassa merkin kun olivat laittaneet kysymättä.
- tuurin peliä
Itse olen saanut delta-autosta erittäin hyvää palvelua, ensin ostaessani kian ja myöhemmin viedessäni sen huoltoon. Eli näinkin voi mennä...niin ja en ole ko. liikkeessä töissä
- vaan
taidat olla.
- Fide
Itse tein kaupat Carnivalista, mutta vaihdoin jo tarjouspyyntövaiheessa liikettä... Helsingin Konalasta sain tarjouksen ulos vasta ottamalla yhteyttä myyntipäälikköön... Hämeenlinnassa palvelussa ei ole ollut toistaiseksi mitään valittamista.
Mulla on jo autoilu-urani aikana kertynyt kokemusta useammastakin merkkipuljusta, ja valitettavaa todeta, että jokaisen merkin kohdalla pääkaupunkiseudulta olen saanut aina ala-arvoista palvelua merkkiin katsomatta... en älyä mikä siinä meri-ilmastossa oikein on sopimatonta ihmisille, kun tuollaisiksi muuttuvat =)
Mitä pohjoisemmaksi mennään, sen paremmaksi palvelu on melkein poikkeuksetta muuttunut. Nurmeksessa esim asioi jo ihan mielikseen...
Mutta siis jos ei palvelu toimi, niin mahdollisuuksien mukaan kannattaa siirtyä toisen paikkakunnan palveluihin (ja myös kertoa siirtymisensä syyt asianosaisille =)- Sähkömies Oulusta
Lueskelin tuossa Kioista, kun ajattelin ensin ostaa sellaisen uuden diesel-Cerranton. Sitten illalla mieleen muistui ystäväni ja edellinen firmani, jonka autot olivat deltasta ja huoltopalvelut kuin h******n esikartanoista.
Tätä lukiessa taidan pyörtää ajatukseni ja ostaa sittenkin jonkun muun merkin. Sinänsä minulla ei ole väliä, saako palvelua ostaessa, jos saa auton sellaisena kuin haluaa, mutta kun huolto on täällä niin syvältä ja olen tottunut Toyotalla niin laadukkaaseen huoltoon niin enpä taida uskaltaa ottaa riskiä.
Se on täysin totta, että Delta-auto olisi peiliinkatsomisen paikka huoltopalveluissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675