Tanja Karpelan CV

Tässä suomalaisen ministerin taustaa:

http://www.sunpoint.net/~mavijo/tanja.html

Sekoilu tekijänoikeuslain kanssa. Tulevaisuudessa nähdään hauskoja oikeusjuttuja malliin eipäs juupas.

http://koti.mbnet.fi/opairc/karpela_piraatti_laukku.JPG

jne.
3338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tanja hoitaa tehtäväänsä kuin kunnon poliitikko. Kulttuuriväelle lisää rahaa! Unohtaa vain yhden jutun - verotuloja ei tule vaan kaikki riippuu kuluttajien käyttäytymisestä. Eli kun lopetetaan kaikki CD/dvd-ostot, niin eipä tule tuloja! Kolmen kuukauden päästä levyteollisuus rukoilee Karpelaa muuttamaan lakia. Ja senhän hän taas tekee..

Äänestä

Miksihän Karpela ei mainitse virallisessa curriculum vitaessaan misseydestään mitään?

Äänestä
  • Ei mainitse tissikuvistakaan mitään. Kumma juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fedfae kirjoitti:

Tässä suomalaisen ministerin taustaa:

http://www.sunpoint.net/~mavijo/tanja.html

Sekoilu tekijänoikeuslain kanssa. Tulevaisuudessa nähdään hauskoja oikeusjuttuja malliin eipäs juupas.

http://koti.mbnet.fi/opairc/karpela_piraatti_laukku.JPG

jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu