Missä nuoret nykyään??

Missäs Rauman nuoret nykyään iltaisin on kun joskus hamassa nuoruudessa kierrettiin sitä yhtä korttelii ja väkee oli vähän p...sti??
Kierrettin..käytiin suvituulen takana pissillä (oli muuten välillä ruuhkaa!!)ja taas kierrettiin.
2800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...muistan sen kun kierreltiin tossa keskustassa.Porukkaa oli kauppojen oviaukot täys.Runkkelia heiteltii viikonlopusta toiseen.
Taitaa nykyään kotibileet olla ainakin tällai syksyisin ja talvisin enempi nuorten homma,ja kesäll vissii toi otanlahti.

Äänestä

...ne näkyy lorvehtivan Tallikedolla ja siinä sittarin alikulussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Neiti Näpsä kirjoitti:

Missäs Rauman nuoret nykyään iltaisin on kun joskus hamassa nuoruudessa kierrettiin sitä yhtä korttelii ja väkee oli vähän p...sti??
Kierrettin..käytiin suvituulen takana pissillä (oli muuten välillä ruuhkaa!!)ja taas kierrettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu