The Oil Wars

Sam

The Oil Wars, öljysodat:

USA = Imperiumi (valloittaja)
George W. Bush = Keisari
Bin Laden = Darth Vader

Michael Moore = Kapinallinen

2

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kew

      Miksi juuri Bin Laden = Darth Vader?

      • Sam

        Oletko katsonut Michael Mooren Fahrenheit-elokuvan. Bushín perheellä ja Bin Ladeneillahan on todistettavasti ollut yhteyksiä keskenään. En ole mikään salaliittoteoreetikko, mutta ehkä on kaukaa mutta ei liaan kaukaa haettua se, että Bush olisi voinut olla syyskuun terroiskujen takana. Aika kovasti sanottu, mutta ei mahdoton ajatus. Osama Bin Ladenhan oli USA:n "kasvatti", mutta "käänsi" sitten selkänsä.

        Vai käänsikö sittenkään? Bush on voinut eri kytköksien kautta sopia että hei Bin Ladenit voisivat vähän auttaa meitä tässä öljyjutussa.

        Eikös Bush joskus ainakin Mooren mukaan aloittanut jollakin epäonnistuneella öljybisneksellä. Mutta Bushilla, Bin Ladeneilla ja arabeilla on jokin keskinäinen öljykytkös.

        (Osama) Bin Ladenhan on mielestäni Bushin oikea käsi, kuten Darth Vader oli Keisarille Tähtien Sodassa.

        Bush sai syyskuun iskuista oikeutuksen hyökätä Irakiin. Bush hyökkäsi Irakiin mukamas "vapauttaakseen" Irakin diktatuurista. Kuka voisi olla niin typerä ettei muka ajattelisi kaiken takana olevan öljyn.

        Michael Mooren mukaan USA:n kohtalon ovat sinetöineet öljy ja ahneus.

        Bushit ovat järjestäin kuuluneet ns. Skulls and Bones -salajärjestöön. Mutta se onkin sitten taas toinen satu se...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      123
      5173
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      30
      3688
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2460
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1578
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      24
      1564
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      41
      1560
    7. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      23
      1451
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1312
    9. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      30
      1299
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      28
      1251
    Aihe