The Oil Wars, öljysodat:
USA = Imperiumi (valloittaja)
George W. Bush = Keisari
Bin Laden = Darth Vader
Michael Moore = Kapinallinen
USA = Imperiumi (valloittaja)
George W. Bush = Keisari
Bin Laden = Darth Vader
Michael Moore = Kapinallinen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miksi juuri Bin Laden = Darth Vader?
Oletko katsonut Michael Mooren Fahrenheit-elokuvan. Bushín perheellä ja Bin Ladeneillahan on todistettavasti ollut yhteyksiä keskenään. En ole mikään salaliittoteoreetikko, mutta ehkä on kaukaa mutta ei liaan kaukaa haettua se, että Bush olisi voinut olla syyskuun terroiskujen takana. Aika kovasti sanottu, mutta ei mahdoton ajatus. Osama Bin Ladenhan oli USA:n "kasvatti", mutta "käänsi" sitten selkänsä.
Vai käänsikö sittenkään? Bush on voinut eri kytköksien kautta sopia että hei Bin Ladenit voisivat vähän auttaa meitä tässä öljyjutussa.
Eikös Bush joskus ainakin Mooren mukaan aloittanut jollakin epäonnistuneella öljybisneksellä. Mutta Bushilla, Bin Ladeneilla ja arabeilla on jokin keskinäinen öljykytkös.
(Osama) Bin Ladenhan on mielestäni Bushin oikea käsi, kuten Darth Vader oli Keisarille Tähtien Sodassa.
Bush sai syyskuun iskuista oikeutuksen hyökätä Irakiin. Bush hyökkäsi Irakiin mukamas "vapauttaakseen" Irakin diktatuurista. Kuka voisi olla niin typerä ettei muka ajattelisi kaiken takana olevan öljyn.
Michael Mooren mukaan USA:n kohtalon ovat sinetöineet öljy ja ahneus.
Bushit ovat järjestäin kuuluneet ns. Skulls and Bones -salajärjestöön. Mutta se onkin sitten taas toinen satu se...