Tullut uusi mallikin jo kaudelle 2005-2006 !
Täys silica kumiseos eli ainakin uudessa tod. elastinen ja runsas lamellointi !
Ryhdikäs V-kuvio !
Made in ITALY !
Mitä meinaa toi 95 luku renkaan seuraavassa koodissa : 195/65 R15 95Q ?
Alkulitanniahan on koko ja Q on se max. 160kmh mut mikä toi 95 sit on ?
Kyseisen sarjan vaan sais kaikkineen 280 euroon et houkuttelis ?
Kokemuksia MARANGONI
11
6518
Vastaukset
- Jamppa1
meinaa kantavuusluokitusta = load index. Henkilöautoilijan ei tarvitse siitä käytännössä murehtia kunhan rengas on oikean kokoinen.
Eipä ole kokemusta kuin marangonin 17 -tuuman z-lineasta. Kelpo renkas. - Pena
Jos joku tuntee Suomen talven ja sen olosuhteet, niin se on kyllä... italialainen?
- tule
italiasta ja on vallan kelpo peli ?
Hah tuleehan michelinkin ranskasta ja niin vaan voitti suomen testit ? Ranskan talvi on tunnetusti aika vetinen ...
Kuulemma tää kyseinen italogummi tehnyt bridgestonen kanssa jo useamman vuoden yhteistyötä ? Vai onko ? - Jamppa1
tule kirjoitti:
italiasta ja on vallan kelpo peli ?
Hah tuleehan michelinkin ranskasta ja niin vaan voitti suomen testit ? Ranskan talvi on tunnetusti aika vetinen ...
Kuulemma tää kyseinen italogummi tehnyt bridgestonen kanssa jo useamman vuoden yhteistyötä ? Vai onko ?Michelin Ivalo on saanut nimensä?
- kumit
tule kirjoitti:
italiasta ja on vallan kelpo peli ?
Hah tuleehan michelinkin ranskasta ja niin vaan voitti suomen testit ? Ranskan talvi on tunnetusti aika vetinen ...
Kuulemma tää kyseinen italogummi tehnyt bridgestonen kanssa jo useamman vuoden yhteistyötä ? Vai onko ?Bridgestone on Nokian renkaiden suurin omistaja. Lisäksi Nokian renkaat valmistaa Bridgestone Noranzat. Eli jos makarooni tekee yhteistyötä Bridgestonen kanssa, niin mukana saattaisi olla suomalaista tietotaitoakin. Epäilen kuitenkin. Kesärenkaina makaroonit ovat ainakin ok.
- noin
kumit kirjoitti:
Bridgestone on Nokian renkaiden suurin omistaja. Lisäksi Nokian renkaat valmistaa Bridgestone Noranzat. Eli jos makarooni tekee yhteistyötä Bridgestonen kanssa, niin mukana saattaisi olla suomalaista tietotaitoakin. Epäilen kuitenkin. Kesärenkaina makaroonit ovat ainakin ok.
20 % nokian renkaista , suurin yksittäinen omistaja osakekannasta !
- tällä hetkellä
noin kirjoitti:
20 % nokian renkaista , suurin yksittäinen omistaja osakekannasta !
http://www.nokiantyres.com/suurimmatosakkeenomistajat
Mutta tällä tiedolla ei toisaalta ole merkitystä tässä topicissa. Onko kellään heittää luotettavaa lähdettä sille, että Bridgestone tekisi yhteistyötä Marangonin kanssa?
- libo...
Kyllä kait tolla pärjää jos hankookillakin autoilijat kehuu hyvin pärjäävän !
http://www.marangoni.com/content.asp?L=3&IdMen=152 - kontio
Kokeile.todennäköisesti hirveän pahasti et pety, mutta yllättyä voit todella iloisestikin.
- Maran koni
Se 95 tarkottaa tietysti ,että tankkiin lorautat 95e:tä näitten kumien kans.
- hiekma
Tuo rengas näyttää olevan aika suora kopio vanhasta good year UG400 mallista. Siinähän oli hyvä jää pito mutta sohjossa muistakseni hiukan heikko. Nastatkin siitä lensi huitsin nevadaan. Ehkä marangonissa pysyy piikit paikallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1345432Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313892No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452490Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv392067- 241833
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv251739- 411660
- 511621
- 301574
- 401536