rivivasureille neuvo

äänestäkää tällä kertaa Matti Vanhasta presidentiksi!
3253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kauhea meuhkaaminen tulevasta presidentistä. Sillä kun ei ole mitään valtaa. Toimii vain maan edustajana.

Äänestä
  • Mä voisin suostuu siihen virkaan ilman vaalia. Säästyis valtiolta rahaa. Voisin puolittaa palkankin. Joutusin kai käymään jonkun kerran salilla että jaksas kätellä vieraat juhlissa.

    Äänestä

Viestisi on liian lyhyt. Kerro nyt aluksi esimerkiksi se, onko Matin ideologia enemmän sosi-
alismin suuntaan kuin Tarjan ???
vom

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehkää näin kirjoitti:

äänestäkää tällä kertaa Matti Vanhasta presidentiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu