Pekka Vähä-Vahe kysy kirjoituksessaan Helsingin Sanomissa (18.10) haluaako enemmistö nähdä sellaista liigajääkiekkoa jossa nyrkkitappelut ovat lisääntyneet. Oma vastaukseni on, että minä ja kaikki minun tuntemani jääkiekkoa seuraavat haluamme. Vähä-Vahe kehottaa Nelosta kiinnittämään huomion itse pääasiaan eikä katutappelijoiden surkeisiin suorituksiin. Omasta mielestäni oman ryhmänsä jäsenten koskemattomuutta puolustava mies ei ole koskaan surkea, tapahtui tämä sitten kaukalossa tai sen ulkopuolella.
tappeluista
7
299
Vastaukset
- käräjätuomari
Sääntöjenvastaista väkivaltaa käyttävät syyllistyvät rikokseen, josta kuuluu tuomita rangaistus. Itse kannatan ehdottomasti linjan tiukentamista aivan liian ymmärtävässä suhtautumisessa väkivaltaan kaukalossa ja kaukalon ulkopuolella. Onhan se nyt perkele ettei kaiken maailman riehujia enää nykyään saada kuriin.
- kake
on että sinäkin siirryt kattomaan kaukalopalloa..
- käräjätuomari
kake kirjoitti:
on että sinäkin siirryt kattomaan kaukalopalloa..
Kakella tuskin on kanttia tulla tämäntasoiselle jääkiekonkatsojalle sanomaan, mitä minun PITÄISI tehdä. Sen sijaan täältä kyllä löytyy keino jos toinenkin laittaa Kaket ja muut huligaanit kuriin ja järjestykseen. Sekin päivä on edessä nopeammin kuin uskottekaan Tervetuloa vaan tapaamaan, pöydän toiselle puolelle.
- 14/88
kuuluu lätkään.
- Katsoja...
Kunnon rangaistukset tappeluista. Ja aloittajalle vielä kovemmat sanktiot, vaikka 4-5 ottelun pelikielto. Ei tippuis hanskat liian helposti, niinkuin nykyään tapahtuu. Lätkä on lätkää ja nyrkkeily on sitten erikseen.
- 14/88
kaukalopalloa kattomaan. Ei varmasti taklata eikä tapella, toisin kuin lätkässä johon molemmat em. toiminnot kuuluvat oleellisesti.
- Katsoja....
14/88 kirjoitti:
kaukalopalloa kattomaan. Ei varmasti taklata eikä tapella, toisin kuin lätkässä johon molemmat em. toiminnot kuuluvat oleellisesti.
Lätkässä pitääkin taklata, mutta ei siihen tappelut kuulu. Tervemenoa nyrkkeilyä katsomaan. Tammer-turnaus tais juuri mennä ohi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996043
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774