Perjantain lööppi IL:ssa "Halonen moittii kaappihomoja", ja itse juttu lehdessä oli puhdas puolustuspuhe Haloselle.
He yrittävät pelkästään puhistaa Halosen mainetta, yrittävät antaa mielikuvan ettei Tarja itse olis kaappihomo, vaikka onki SETAn entinen puheenjohtaja.
hmm..millähän he selittää sen että Tarja on IGLAn, kansainvälisen lesbojärjestön jäsen.
Erkko jatkaa linjallaan
6
323
Vastaukset
- tää on tätä
Aatos Erkko on suomen suurin vasemmistolainen,sillä hänen lehtensä liputtaa vaaleista vaaleihin punamedia kampanjaa punaehdokkaan puolesta.Vieläkö aiotte tilata hesaria tai ostaa Erkon lehtiä?
- tilauksen
lopetin jo 3 vuotta sitten, kun rupesi koko lehti niin oksettamaan.
Vituttaa vain, kun tunkevat mainoksiaan postiluukusta joka toinen viikko ja soittelevat, vaikka olen monta kertaa sanonut, että VITTU en tilaa!
Ilta-Sanomia en enää osta. Mutta vituttaa, kun Iltalehtikin on nykyään samaa firmaa ja Erkon mies on siellä päätoimittajana. Se selittää kin Iltalehden linjan vasemmistolaistumisen. (Brita Passi ja Raili Nurvala, siis miten joku firma ja lehti voi! palkata tuollaisia oksettavia sosialistitoimittajatätejä?) On siellä kyllä muitakin kommaritoimittajia, mutta toimittajista nyt suurin osa onkin. Sen verran tehokasta aivopesua on ollut opiskelu Tampereen vasurinkoulutuslaitoksessa. (Hirveätä aivopestä nuoria toimittajaksi haluavia ihmisiä tuolla tavoin)
- efesolainen
Iltalehti (IL) on osa Pöllövisoon konsernia.
Ilta=Sanomat (IS) kuuluu Erkon konsernille.- ne on kaikki.
Iltalehdessä on päätoimittajana entinen HS:n Taloussanomien toimittaja (vastikään hommiin tullut, ei kai vain liittyne presidentinvaaliin)
Jokohan muuten Erkko kohtapuoliin ostaa Alma median jämät. Sehän olisi hupaisaa kun samalta firmalta ilmestyisi kaksi vähän erinäköistä iltapäivälehteä. Vai onko ostanut jo?
Maikkarissa Toimituspäällikkönä on entinen YLEläinen, Umayya Abu Hannahin kanssa ohjelmia tehnyt.
Suomessa ei vapaata mediaa ole enää ollenkaan. Kaikki on kytköksissä SDPvallan pönkittämiseen.
Näin on. Siksi kaikenlaisiin Halosgalluppeihin on syytä suhtautua suurella varauksella, koska ne ovat SUURTA VALHETTA!
- Jippiifoorumilla
Erkko jatkaa linjallaan
Arska kirjoitti 10:07
vastaa
Perjantain lööppi IL:ssa "Halonen moittii kaappihomoja", ja itse juttu lehdessä oli puhdas puolustuspuhe Haloselle.
He yrittävät pelkästään puhistaa Halosen mainetta, yrittävät antaa mielikuvan ettei Tarja itse olis kaappihomo, vaikka onki SETAn entinen puheenjohtaja.
hmm..millähän he selittää sen että Tarja on IGLAn, kansainvälisen lesbojärjestön jäsen. - mongertaja
Iltasanomathan oli irrottanut yhden kohdan ja asian Tarjan vastajulkaistusta kirjasta ja koska lehtiä yritetään myydä, lööppi oli iltapäivälehtimäisen raflaava. Itse juttu meni näin:
-------------------------------------------------
Presidentti Tarja Halonen avaa sanaisen arkkunsa Seta-vuosistaan Hannu Lehtilän uudessa kirjassa Tarja Halonen - Yksi meistä. Halonen muistelee Seksuaalinen tasavertaisuus ry:n puheenjohtajuusvuosiaan 1970-luvulla.
- Tunnen ison kasan kunniallisia virkamiehiä, jotka ovat kaappihomoja. Siis jotka eivät koskaan uskaltaneet tehdä itse mitään, mutta olivat tyytyväisiä, kun me hoidimme heidän asioitaan, Halonen sanoo kirjassa.
Hän kertoo olevansa pettynyt kaappihomoihin siksi, koska monet heistä olivat avusta tyytyväisiä, mutta eivät itse osoittaneet suvaitsevaisuutta.
Kansanedustaja Oras Tynkkynen (vihr) oudoksuu Halosen tapaa esittää asia.
- On vähän äidillistä suhtautua sillä tavalla, että kun ne pelokkaat homot ja lesbot eivät itse aja asiaansa, niin me hyvät ihmiset puolustetaan niitä, Tynkkynen ihmettelee.
Hänen mielestänsä on jokaisen oma asia, haluaako tulla kaapista ulos.
Itsekin aikoinaan homouttaan uransa takia piilotellut ex-kansanedustaja, Setan ex-puheenjohtaja Jorma Hentilä ymmärtää Halosen tietynlaista pettymystä.
- Hän laittoi itsensä likoon pienen lapsen äitinä, vaikka ei itse kuulunut siihen vähemmistöön, Hentilä sanoo.
-----------------------------------------------
Varsin kilttiä ja perusteltua kritiikkiä, vaikka lööppi antoi ymmärtää muuta.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770