Kenestä uusi solisti Nightwishiin?

Mitä veikkaatte, kenestä tulee bändin uusi solisti? Kyllä varmaan bändin jätkät ovat miettineet jo uuden laulajan valmiiksi ennen kirjeen kirjoittamista Tarjalle. Kenet sinä valitsisit ja miksi?
71973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ville Laihiala from Sentenced!!! Ehdotettu ja kannatettu. =)

Äänestä
  • Ville olisi kyllä hyvä vaihtoehto.Yksi olisi kanssa Juha-Pekka Leppäluoto(Charonin laulaja) tai Tony(Sonata Arctican laulaja).Marco jo pelkästään olisi mahtava.Mutta hakevat kyllä uutta naissolistia.Jos eivät ole jo miettiny jopa valmiiksi.Kuka tietää.Mutta kaksi mieslaulajaa olis kiva.

    Äänestä

  • tiger87 kirjoitti:

    Ville olisi kyllä hyvä vaihtoehto.Yksi olisi kanssa Juha-Pekka Leppäluoto(Charonin laulaja) tai Tony(Sonata Arctican laulaja).Marco jo pelkästään olisi mahtava.Mutta hakevat kyllä uutta naissolistia.Jos eivät ole jo miettiny jopa valmiiksi.Kuka tietää.Mutta kaksi mieslaulajaa olis kiva.

    marco tuu laulajaks.eihän sitä voi ees sanoo laulajaks,ihan persiistä ääni sillä äijällä

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    marco tuu laulajaks.eihän sitä voi ees sanoo laulajaks,ihan persiistä ääni sillä äijällä

    kenenkään ei pitäisi tulla tilalle...nightwish ilman tarjaa on ku autiomaa ilman hiekkaa..niin se vaan on..mielummin lopettaa ku hankkii uuden solistin!

    Äänestä

  • fanttapullo kirjoitti:

    kenenkään ei pitäisi tulla tilalle...nightwish ilman tarjaa on ku autiomaa ilman hiekkaa..niin se vaan on..mielummin lopettaa ku hankkii uuden solistin!

    mun mielestä tarjan tilalle pitäis tulla joku jolla on samankaltainen ääni ja nightwish voisi jatkaa onnellisesti eteenpäin

    Äänestä

Siis kunnon oopperadiiva pitää olla! Tällä plikalla on kunnon muodot.

Äänestä

Toisaalta tollasia raakileita "oopeeralaulajiakin" kyllä löytyy. Miten olis se Tamara Lundin kaunis tytär??? Vois olla iha jees ja olis erilailla tottunut maailman menoon. Eikä ainakaan kapsahtais mihinkään pitsan pyörittäjään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hevimies kirjoitti:

Mitä veikkaatte, kenestä tulee bändin uusi solisti? Kyllä varmaan bändin jätkät ovat miettineet jo uuden laulajan valmiiksi ennen kirjeen kirjoittamista Tarjalle. Kenet sinä valitsisit ja miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu