Politiikan ansiota (SYYTÄ,) vallitseva

hirmuisuus ! ?

Valtaan päässyt suurimmalle osalle ihmiskunnasta kaikkinaista pahoinvointia tuottava hirmuisuus se vain lisääntyy ja pahenee kaikilla tasoilla ja alueilla, se ei katso henkilöön, ei pelasta rikkaus ei asema, Jumalan vihalta, joka näin puhuttelee ja muistuttelee ihmiskuntaa, heidän pahuuksistaan, vääryyksistään, sanoistaan, teoistaan, valinnoistaan, käytöksistään, harrastuksistaan, jotka on jatkuvasti pääasiassa vain pahoja, tuhoa ja turmelusta tuottavia, ovat kaiken oikean ja hyvän mahdollistavien totuuden ja oikeuden lain (ei mitään pahaa eikä väärä laki) vastaisia puuhailuja, joka on laittomuutta, joka rikollisuutta, joka rangaistuksen ja tuomion alaista.

Siksi näitä pahoja Jumalan kurinpalautus vitsauksia tulee päivittäin, niin luomakunnan huokauksina, (luonnon katastrofeina) kuin muinakin niin pienempinä onnettomuuksina kuin suurinakin onnettomuuksina eli pahoina katastrofeina. Joita alkaa tulemaan kun Jumala ottaa varjelevan kätensä pois päältä, ja silloin elämän vihollinen pahahenki saatana, saa vallan ja oikeuden tuottaa Jumalan sallimaan rajaan asti kaikkinaista onnettomuutta ja katastrofeja; aina sairauksia, sotia ja nälän hätiä ym. pienempiäkin kärsimyksiä tuottavia asioita myöden.

Koska ihmisen pahuus on kasvanut jälleen näin valtaviin mittoihin, liekö jo pahempaa kuin Nooan päivinä, jolloin antoi vedenpaisumuksen hukuttaa koko siloisen vastaavanlaisen kuin nykymaailma, maailman. Ja onhan noita lähes vastaavanlaisia vitsauksia ollut jo senkin jälkeen pahimpia lienee maailman sodat ja pahat rutto taudit, jotka ovat vieneet valtavan suurilta ihmisjoukoilta hengen.

Nämä maanjäristykset ja hirmumyrskyt ym. eläintauti vitsaukset ja maasta toiseen kiertävät kansanmurhat ja sodat, sekä ns. terrorismi vitsaus. Ovat jo VAKAVIA muistutuksia Jumalan puolelta, ihmiskunnan pahuudesta ! Siitä että kansakuntalaiset pääosaltaan toistuvasti valitsee ja valtuuttaa jopa hallitsijoikseen ja johtajikseen saatanaa palvelevia Jumalan kieltäviä laittomuuden tekijöitä. Silloin laillisuuden vastustajia (kaiken hyvän ja oikean vastustajia !), silloin vääryyden ja pahuuden asianajajia, sen puolesta taistelijoita. Ja sen päämäärään; tuhon ja tuomion suuntaan vetäjiä, jonka perimmäinen ja lopullinen ja päämäärä on ikuinen itku ja hammastenkiristys puoli, se helvetti ja kadotus osasto. Mutta joka nämä ajallisetkin kärsimykset ja hirveät henkiset tuskat tuottaa, kaikkine menetyksineen perimmiltään aiheuttaa.

Mutta vielä tänä päivänäkin on armon ovi auki; joka syntinsä, pahuutensa vääryytensä ja kieroutensa, epärehellisyytensä, uskottomuutensa, välinpitämättömyytensä (= rakkaudettomuutta,) tunnustaa ja hylkää; eli haluaa tehdä parannuksen, se saa tämän armon osakseen ja hyödykseen, jos pysyy loppuun asti kyseisessä armon liitossa, Kristuksen Jeesuksen yhteydessä, eikä jättäydy siitä pois, silloin sen hyvän osansa menettäen. Ojentautumalla Hänen sanansa ja / apostolien opetuksen mukaisesti, niitä käytännössä kaikilta osin noudattaen, vasta kiinnittyy Häneen Kristukseen = laillisuuden lähteeseen, eli totuuden ja oikeuden lakiin; jota ainoastaan, Kristus Jeesus on ja edustaa.

Kaikkien muiden opetukset, jotka poikkeavat Kristuksen opetuksista, ovat lainvastaisuutta, ja silloin rikollisuutta laillisuutta vastaan. Ja on silloin rakkaudettomuutta, joka on kaikille pahaksi, niin Jumalaa, ihmisiä, eläimiä kuin koko luomakunnan hyvinvointiakin vastaan. Eli kaikki Jumalan sanan vastaisuus, on laittomuutta, joka aina perimmiltään tuhoaa ja turmelee, joka näkyy joskus enemmin, mutta, useasti ja useissa tapauksissa myöhemmin. Mutta joka tapauksessa on pahaksi kaikille. Ja on rangaistuksen ja tuomion alaista toimintaa ja ns. ”elämää”, joka on kuoleman suuntaan sillä tiellä kulkeutumista. Tiedoksi ja varoitukseksi Jeesuksen Kristuksen nimessä, palvelijansa.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        108
        4876
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        114
        3972
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        213
        3886
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        120
        2275
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        80
        1987
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        80
        1386
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        137
        1364
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        171
        1361
      9. En ymmärrä ateisteja!

        Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
        Ateismi
        585
        1269
      10. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1145
      Aihe