Voiko Ulosottomies tulla velkojeni perässä ulkomaille? Tai ulosmitata Suomessa olevan velka-asuntoni,josta on vain velkaa, jota maksatan vuokralaisella?
Ulosmittaus
Jonne
41137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...ulosottomies voi tulla velkojesi perässä ulkomaille. Niin ja, tuskin siitä asunnosta koko aikaa 100% velkaa on sen arvosta, joten luonnollisestikin siitäkin voidaan ulosmitata se mitä ulosmitattavissa on.
Eikö olisi helpompaa vain maksaa velkansa kuin yritellä luistella vastuusta?
Vittu että nyt vituttaa taas noi kriittisen kommentit.. suksi nyt jo kuuseen täältä. Ketään ei saun juttus kiinnosta!!!!!!!!!!!!!!!!
...kyynel. Sytytän virtuaalikynttilän myötätunnoksi v**tuksellesi.
kiinnitettynä pankille, niin ei vouti pääse siihen käsiks. siis ei koskasan kannata antaa asunnosta kiinnityksiä pois, vaan aina kun melkein saa maksettua hakee sitä vastaan lainaa vaikka ei tarttiskaan. kyllä huoletta voit lähtee maailmalle, ei ne kerkiä perässä. vaihda parin vuoden välein vaikka paikkaa. ruotsiin älä mene, se on ainoo jossa toimii ulosotto susteemit suomen kans, onneks