Olen tullut siihen tulokseen, että... (ÄÄNESTYS)

the simsiä pelaa 3-8 luokkalaiset tytöt. tämä palsta täyttyy ihan turhista viesteistä esim;"jee, mä saan sims 2:sen kuukauden päästä!!! Kertokaa mulle siitä?!?! Pliizz, ihqa!!! !11!" Nuo viestit saisitte mun mielestä jättää ihan kokonaan pois.

Sitten äänestys: IKÄ?, SUKUPUOLI? Vain Simsin pelaajille
271285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Olen 13-vuotias tyttö. Siskoni on muuten amiksen tokalla ja pelaa simssiä.

Äänestä

...38v. perheenäiti.
Poika pelaa sotapelejä ja mamma Simssiä.

Äänestä

Mä oon 14v. Ja mies

Äänestä

Kihloissa ja iso tyttö...
Aloin vasta pelaamaan Simssiä ja aika hyvä peli!

Äänestä
  • Elikkäs tämä tytteli on iältään 12 täytän 13 tänä vuonna viellä. Tuli jo sanottua eli tyttö olen :)

    Äänestä

  • princes-92- kirjoitti:

    Elikkäs tämä tytteli on iältään 12 täytän 13 tänä vuonna viellä. Tuli jo sanottua eli tyttö olen :)

    no oon 11w tyttö ja 9w siskoni pelaa myös simssiä. on hyvä peli pelaan ihan hulluna:)

    Äänestä

Itse olen yli 3-kymmpinen kolmen lapsen äiti. Lapset pelaavat muita pelejä (pleikkarilla), minä sims2:ta tietsikalla.

Äänestä
  • Niin,täähän on jo 3:s samantapainen ikäkysymys aihe ihan lyhyessä ajassa...

    Olen naispuolinen yli 40kymppinen, joka osti alunalkaen Sim1:set pojalleen, ja nyt pelataan 2:sta, ja on myönnettävä, pelaan itse ehkä paljon enemmän mitä tämä jälkikasvu...

    Mies ei ymmärrä tätä, ei voi tajuta et jonkun pelin ääressä voi hurahtaa tunteja! Mut sillon ku hän kattoo fudista TVstä, niin meikä pelaa Simejä. Ja silloin sillä ei ole siihen mitään sanomista. Tiedän kyllä et pitäisi pelaamista hiukan enemmän rajoittaa,olen nimittäin ihan koukussa.

    Äänestä

mä olen 38 muija, poijat 11 ja 8 ,tyttär 7ja joskus mun mieskin pelaa 38

Äänestä

Luulen et tytöt pelaa simssii enemmän koska se on sellanen peli mitä tytötkin osaa pelata yhtä hyvin kuin pojat :D

Äänestä
  • Mielestäni simssi soveltuu koulu-ikäisistä ylös päin kaikille. Mukavaa , että jotkut äipätkin simssiä jaksaa pelailla :) Itse olen tyttö , 12 ja risat. Tuo "tytöt osaavat pelata simssiä yhtä hyvin kuin pojat" on toki totta , mutta pojat oletteko ikinä miettineet , että tytöt ovat hyviä myös muissakin peleissä. Joten aliarvostuket poies ja avartaaa simmunne .. :)

    Äänestä

  • Niih eihä siinä paljo lokiikka tarvita että räiskitään ympäriinsä tms. ja ei ihme ettei kaikki naispuoliset ole kiinnostuneet sellaisista tai autopeleistä jne.
    Siis osaamista varmasti löytyisi jos olisi myös kiinnostusta ;) Itse pelaan vähän kaikenlaisi pelejä kun on toi isoveli ja pikkusisko :P

    Niih olen 91-syntynyt ja tosiaan kaheksannella luokalla, mutta aijon pelata simssiä kyllä kasiluokan jälkeenkin :P

    Äänestä

  • Mellie kirjoitti:

    Niih eihä siinä paljo lokiikka tarvita että räiskitään ympäriinsä tms. ja ei ihme ettei kaikki naispuoliset ole kiinnostuneet sellaisista tai autopeleistä jne.
    Siis osaamista varmasti löytyisi jos olisi myös kiinnostusta ;) Itse pelaan vähän kaikenlaisi pelejä kun on toi isoveli ja pikkusisko :P

    Niih olen 91-syntynyt ja tosiaan kaheksannella luokalla, mutta aijon pelata simssiä kyllä kasiluokan jälkeenkin :P

    Mäpä oon 11wee ja poikaystäväni 12 wee.

    Äänestä

Siis... jäi tuo vielä epäselväksi, et mitä tässänyt oikeen äänestetään?? Ikä ja sukupuoli?? sori, jos en ihan ymmärtänyt tätä...

Äänestä

Mä oon 12 ja tyttö...

Äänestä
  • Monta vuotta olet? Ja oletko mies vai nainen? Siis vain Simsin pelaajille, ei kai tässä muuten olis mitään järkeä.

    Äänestä

ite kyllä oon 9 luokalla ja pelaan vieläkin aktiivisesti simssiä!

Äänestä

mä oon 14w nainen on sukupuoleni.. xD

Äänestä

no siinäpä sitä tietoa.. ja totta se on :)

Äänestä

Taidan olla siinä kaikkein pienimmässä vähemmistössä. Elikkä olen 19-vuotias mies. Taitaa tytöt enemmän pelata tätä peliä kuin pojat, mikäli tämän palstan sukupuolijakaumaa on uskominen. Ja tytöistä nimenomaan ne vielä peruskoulussa olevat.

Äänestä
  • nainen olen ja 30 on ikää.
    sims1:stä on aloitettu aikoinaan ,ja sims2:lla jatketaan niin kauan kun vain hiirikäsi toimii.

    Äänestä

  • -ikinuori- kirjoitti:

    nainen olen ja 30 on ikää.
    sims1:stä on aloitettu aikoinaan ,ja sims2:lla jatketaan niin kauan kun vain hiirikäsi toimii.

    Oon 13 vuotias tyttö. :]

    Äänestä

  • Shylie kirjoitti:

    Oon 13 vuotias tyttö. :]

    oon tyttö ja 11v

    Äänestä

Moi, mä pelaan simssiä ja oon sitä mieltä että se on
tosi hyvä peli. (oon muuten 95 syntyny tyttö eli oon
10 v.)

Äänestä

tyttö ja 16v.

Äänestä

olen samaa mieltä siitä että ne: "saan sims2 kuukauden pääst...jne" kirjotukset sais loppuu! menkööt ite kattoo jostain lehist tai netist et minkälainen se on jne. itse olen pelannu simiä jo parisen vuotta! kerronpahan vaan täs samal mielipiteeni siit et simi on kyl hyvä ja samoin tää palsta!!

Äänestä
  • 11 tyttö, mut voi olla et pojatkin pelaa, ne ei vaan kirjota siit tämmösille palstoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ED_ kirjoitti:

the simsiä pelaa 3-8 luokkalaiset tytöt. tämä palsta täyttyy ihan turhista viesteistä esim;"jee, mä saan sims 2:sen kuukauden päästä!!! Kertokaa mulle siitä?!?! Pliizz, ihqa!!! !11!" Nuo viestit saisitte mun mielestä jättää ihan kokonaan pois.

Sitten äänestys: IKÄ?, SUKUPUOLI? Vain Simsin pelaajille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu