Odotelkaamme puolustuksen puheenvuoroa!

Olemme kuulleet vasta syyttäjäjän puheenvuoron.
72530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Siinä taas nähdään suomalaisten järjen käyttö.
Uskotaan kaikki mitä syyttäjä sanoo kuulematta puolustusta.

Äänestä

Syyttää ja puolustaa... Kummaa puhetta. Tässä hommassa kaikki kuitenkin häviävät.
Ihan kuin avioerossa. Vaimo=Tarja, aviomies= bändi. Lapset (fanit) jäävät heitteille.
Hävitään rahaa... tunnetasolla kaikki kokevat tappion, taantuvat (ainakin vähäksi aikaa)
OK. Jos Tarja on korvaamaton, hän pärjää varmasti maailmalla. Entä bändi??? Huippumuusikkoja, joista kaikilla on muitakin projekteja, kuin Nightwish. Ja hehän "avioeroa" halusivat!

Äänestä
  • Olenkin huolissani soittajapojista, joilla rahantulo taitaa ehtyä. Tarja menestyy jatkossa varmasti ja enpä pitäisi ihmeenä, vaikka hänet valittaisiin jopa tasavallan presidentiksi.

    Äänestä

  • liimaletin äiskä kirjoitti:

    Olenkin huolissani soittajapojista, joilla rahantulo taitaa ehtyä. Tarja menestyy jatkossa varmasti ja enpä pitäisi ihmeenä, vaikka hänet valittaisiin jopa tasavallan presidentiksi.

    Totuushan on se, että Tarja ei ole vielä hääppöinen klassisena laulajana. Hänen suosionsa nojaa vahvasti Nightwish yhtyeeseen. Nightwishin maailmanluokan muusikot ovat Hietala ja Holopainen

    Äänestä

että pojat ovat paskan puhujia, näkeehän ton sokeakin mikä Tarjasta on tullut ,olen huomannut sen muutokesen ajat sitten,kusi noussu päähän Turja Tarusia on Maailma täynä,pojat ovat kunnon muusikkoja Tarjalla ei muuta kun ääni mutta on se monella muullakin,ton alan laulajilla.Näkihän sen tvstä tänään mikä se on .

Äänestä
  • "Tarjalla ei muuta kun ääni"

    niin ja pojilla ei ole muuta ku vahvarinsa ja kitaransa ja rumpunsa.

    instrumenttinsa kullakin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turja Tarunen kirjoitti:

Olemme kuulleet vasta syyttäjäjän puheenvuoron.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu