Kyllä sitä nyt valitetaan, että tää uusi ei oo tarpeeksi komea jne. Alkuperäinen Bondihan on n. 40 vuotias, tupakoiva, viinaan menevä ja epäsäännöllistä elämää viettävä keski-ikäinen raamikas kaveri, joten tää uusi on ihan hyvä valinta. Ei Bondin rooliin edes sovi joku babyface Tom Cruise, mieshän on kaiken lisäksi ihan tappi (jotain 170 cm)!
Suomen olisi ehdottomasti pitänyt lähettää miehekäs Martti Servo ehdokkaaksi skabaan. Mara sopisi hyvin Bondiksi; on erittäin sofistikoitunut, pukeutuu aina pukuun, supliikki pelaa jne. Kaiken lisäksi Britti-Englanti sopisi Maran suuhun kuin nakutettu ja hyvinä kevennyksinä Mara voisi heittää elokuvassa jonkun "kupletin" silloin tällöin, vähän niinku Elvis omissa elokuvissaan. Ei paha vai!
Martti Servo Bondiksi!
Moloki
3
513
Vastaukset
- Nero!!!!
Aivan loistava idea! Harmi etten itse sitä keksinyt.
- Vastapalloon
Älä rupea kikkaileen tai voi sattua leukaan... T. Vastapalloon ja kovaa
- sujuu
Lisäksi Martti on karatemiehiä joten kuvauksissa lentelisi vieraan vallan agentteja tyylikkäissä kaarissa ketoon. Ja ne Martin hiukset, sillä pehkolla Bondin suosio lisääntyisi varmasti 200%.
Voin kuvitella Martin jonkun naisagentin kanssa juomassa huvipurren kannella shamppanjaa ja hetken päästä Kissanaisen sanoin valloittamassa K2:sta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424