Sportigessa ei kunnon

Jostakin luin, että Sportigessa ei ole kunnollista radio-cd -laitevaihtoehtoja. Pitääkö tämä ihmeellisyys paikkansa? Miksi näin?
51220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

koska kiian sisämelulta radio on hyödytön. Kuinka joku voi olla niin typerä että ostaa tälläisen auton?

Äänestä
  • Olen nähnyt vertailutaulukon sisämelusta. Sportagen melutasot ovat samoja tai parempia kuin saman kokoluokan kilpailijoissa.

    Mikä olikaan ongelmasi?

    Äänestä

  • Istua Sportagessa,ääni eristys on korkeatasoinen,aikaisemmin Volvon omistaneena yllätyin Kiani hiljaiseen sisä-ääneen eli kyllä soitin on "pakollinen" ,minulla on soitin jossa on navigointi samassa, eli standardi koot näkyvät käyvät tähän idän ihmeeseen, tyytyväinen, on lievä ilmaisu.

    Äänestä

  • mahdollisuutta kirjoitti:

    Istua Sportagessa,ääni eristys on korkeatasoinen,aikaisemmin Volvon omistaneena yllätyin Kiani hiljaiseen sisä-ääneen eli kyllä soitin on "pakollinen" ,minulla on soitin jossa on navigointi samassa, eli standardi koot näkyvät käyvät tähän idän ihmeeseen, tyytyväinen, on lievä ilmaisu.

    JOs on Sportage hiljainen niin samaa voi sanoa ainakin Ceratosta ja Magentiksestakin. Väistyvän Magentiksen melutasoa kuvattiin iltapäivälehdessä ylellisen alhaiseksi ja omat kokemukset vahvistavat tuon. Myös Cerato oli koejossa mukavan hiljainen. Eli kirjoittajalla ei ole ollut hajuakaan mistään melutasoista....no meitä valistajia riittää, ja määrä kasvaa koko ajan :) Jokaisella automerkillä on omat ongelmansa mutta Kian/hyundain kohdalla melu ei ole yksi niistä (ainakaan isommissa malleissa).

    Äänestä

Sportageen voi asentaa 1-DIN tai 2-DIN -kokoisen soittimen. Ts. tavallisen kokoisen tai tuplapaksun. 1-DIN -soittimia on kaupat pullollaan, joten valikoimaa kyllä löytyy. Minä ostin soittimen itse, koska Deltan tarjoama soitin oli huonosti Sportagen keskikonsoliin sopiva (siis tyylilyään). Ovat varmaan jo vaihtaneet tarjoamaansa tyyppiä. Radiovalmius pitää tilata autoon, maksaa ehkä 70EUR.

Tupladinikokoinen soitin olisi kiva, mutta niitä on huonosti saatavana ja niiden käyttöliittymät (painikkeiden koko jne.) on yleensä todella huonosti suunniteltu verrattuna integroituihin soittimiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


radio-cd vaihtoehtoja? kirjoitti:

Jostakin luin, että Sportigessa ei ole kunnollista radio-cd -laitevaihtoehtoja. Pitääkö tämä ihmeellisyys paikkansa? Miksi näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu