Tietääkö kukaan onko Porissa vapaalla jalalla yhtään pedofiliasta tuomittua?
Porin pedofiilit?
27
4376
Vastaukset
- toinen äiti
ainakin huhujen mukaan.yksi ainakin asuu toejoella,yksi porkassa.tää toejoen iilimato kävi edelliskesänä "lahjomassa" lapsia leikkipuistossa,sellainen vanhempi mies,ei puhunut lapsille mitään mutta toi vaan pussikaupalla leluja.lapset kertoi tästä ihme hiipparista ja onneksi olen sen verran valistanut lapsia ettei saa lähteä vaikka saisi kuinka hienon robootin.koska kaikki setät ei ole kivoja.rupesin tätä ukkelia seuraamaan ja monesti se toi näitä leluja.soitin siitä myös poliisille,oli puhelimessa tosi mukava nais konstaapeli ja otti todella asiakseen tämän ja kun kerroin tämän niin hän sanoi:ei kai taas....ja pitkät ajat partio kiertelikin leikkipuiston lähistöllä,äijää ei ole enää näkynyt,mikä on hyvä.kun kerroin poliisille minkä näköinen ukkeli oli niin sanoi vaan että sama tyyppi.tekisi mieleni tässä kuvailla tyyppi,mutta viesti kuitenkin poistetaan silloin ja tämäkin varoitus on silloin turhaa.itse olen sitä mieltä että näitten idioottien naamat pitäisi julkaista nimien kera.mutta sehän lain mukaan loukkaa heidän yksityisyyttään.
- linkkivinkki!
juu, ja kuulemma netissä saa aivan vapaasti antaa ohjeita kuinka lasta voi käyttää seksuaalisesti hyväksi. siihen ei saa puuttua sanan-ja yksilönvapauden nimissä.
Olenkin nyt ajatellut perustaa sanan ja- yksilönvapauden nimissä sivuston jossa kerron ohjeita kuinka pedofiilista hankkiudutaan tehokkaasti eroon.
Linkkitiedot myöhemmin! - toinen äiti
linkkivinkki! kirjoitti:
juu, ja kuulemma netissä saa aivan vapaasti antaa ohjeita kuinka lasta voi käyttää seksuaalisesti hyväksi. siihen ei saa puuttua sanan-ja yksilönvapauden nimissä.
Olenkin nyt ajatellut perustaa sanan ja- yksilönvapauden nimissä sivuston jossa kerron ohjeita kuinka pedofiilista hankkiudutaan tehokkaasti eroon.
Linkkitiedot myöhemmin!todella hienoa jos sellainen sivusto tulis käyttöön.munat pois,raakasti pedofiileiltä.
- tarhatäti
linkkivinkki! kirjoitti:
juu, ja kuulemma netissä saa aivan vapaasti antaa ohjeita kuinka lasta voi käyttää seksuaalisesti hyväksi. siihen ei saa puuttua sanan-ja yksilönvapauden nimissä.
Olenkin nyt ajatellut perustaa sanan ja- yksilönvapauden nimissä sivuston jossa kerron ohjeita kuinka pedofiilista hankkiudutaan tehokkaasti eroon.
Linkkitiedot myöhemmin!pienestä tytöstä.olin muutama vuosi sitten tarhassa töissä ja siellä oli pieni tyttö.ihmettelin tytön arkuutta ja pelkoa mennä pissalle ja varsinkin niin että joku näki-alkoi aina hysteerinen itku,en ollut ennen moista nähnyt.asiaa ihmeteltyäni nämä vakituiset työntekijät kertoivat että tytön isäpuoli oli lasta käyttänyt hyväkseen.lapsen äiti oli ottanut miehestä eron,mutta ottanut miehen takaisin-rakkaus sokaisee näköjään.tälläisessä tapauksessa mielestäni pitäisi antaa tuomio myös tälle ns.äidille myös.nää on järkyttäviä juttuja.ja meidän kaikkien lapset on vaarassa juuri niin kauan kuin näitä pedofiilejä yhteiskunta hyysää....
- Kitttykitt
tarhatäti kirjoitti:
pienestä tytöstä.olin muutama vuosi sitten tarhassa töissä ja siellä oli pieni tyttö.ihmettelin tytön arkuutta ja pelkoa mennä pissalle ja varsinkin niin että joku näki-alkoi aina hysteerinen itku,en ollut ennen moista nähnyt.asiaa ihmeteltyäni nämä vakituiset työntekijät kertoivat että tytön isäpuoli oli lasta käyttänyt hyväkseen.lapsen äiti oli ottanut miehestä eron,mutta ottanut miehen takaisin-rakkaus sokaisee näköjään.tälläisessä tapauksessa mielestäni pitäisi antaa tuomio myös tälle ns.äidille myös.nää on järkyttäviä juttuja.ja meidän kaikkien lapset on vaarassa juuri niin kauan kuin näitä pedofiilejä yhteiskunta hyysää....
ja näitähän tarinoita riittää..
Suomen laki kun suojelee pedofiilejä. Se on kuulema vain yksi perversio muiden joukossa ja nykyään kun ollaan seksuaalisesti avoimia niin se pitää hyväksyä.
Lapsihan ei tuota mitään joten miksi pitäisi setviä näitä, omaisuusrikokset ovat suurempia rikoksia.
Ps.
Ystäväni teki itsemurhan kymmenen vuotta sitten. Häntäkin oli käytetty seksuaalisesti hyväksi lapsena usean vuoden ajan. - ottakaa kantaa
Kitttykitt kirjoitti:
ja näitähän tarinoita riittää..
Suomen laki kun suojelee pedofiilejä. Se on kuulema vain yksi perversio muiden joukossa ja nykyään kun ollaan seksuaalisesti avoimia niin se pitää hyväksyä.
Lapsihan ei tuota mitään joten miksi pitäisi setviä näitä, omaisuusrikokset ovat suurempia rikoksia.
Ps.
Ystäväni teki itsemurhan kymmenen vuotta sitten. Häntäkin oli käytetty seksuaalisesti hyväksi lapsena usean vuoden ajan.suomen laki on jotenkin kieroutunut tämän asian suhteen.pedofiiliä suojellaan ja taputetaan päähän-syötetään vähän rauhoittavia ja nämä viisaat psykiatrit sitten heidät parantaa.mutta miten käy pienen tytön ja pojan-elämä hajalla ja kantaa tätä taakkaa elämänsä loppuun asti ja yrittää elää normaalia elämää tämän asian kanssa ehkä jopa syyttää tästä itseään...kyllä on asiassa korjaamista ja paljon.
- totta, vai huhua vaan !
Ärsyttää yli kaiken sellaiset ihmiset, jotka pistävät kaiken maailman huhupuheita liikkeelle, tietämättä kuitenkaan totuutta. Ollaan vaan niin kovin tietävinään kaikki.
- pahaa tekis..
http://www.kolumbus.fi/jyrki.vartiainen/insesti6.htm
Kannattaa lukea vaikka pahaa se tekee..- kunnon tuomiot
toista se on täällä suomen HYVINVOINTI VALTIOSSA
- miettikää vähän
on myös ihminen..
- pienenLAPSEN äiti
ulkoisesti, ELÄIN SISÄISESTI!!!
Munat pois ja poltto raudalla P kirjain otsaan merkiksi Pedofiilista! - mutta
se on sitten jumalauta kumma että miksi ei voi käyttäytyä niinkuin normaalit ihmiset??? ei toista ihmistä saa vahingoittaa ei henkisesti eikä fyysisesti ja jumalauta pieniä lapsia käytetään hyväksi.vaikka pedofiili näyttää ihmiseltä niin sisimmässään on peto.meillä on täällä laki jota pitää noudattaa ja on se helvetti kumma ettei se koske kaikkia.tietysti vois jotain karpelaa kiksauttaa vähän persuksille niin eikö alkais tuomiotkin vähän kovenemaan.
- naama lehteen
pienenLAPSEN äiti kirjoitti:
ulkoisesti, ELÄIN SISÄISESTI!!!
Munat pois ja poltto raudalla P kirjain otsaan merkiksi Pedofiilista!ja tien varsille kaikkien nähtäväksi.sitä vois panna perseeseen mennen tullen ja palatessa.ei niille ole tarpeeksi kovaa rangaistusta.ainoa että niitten elämä tehdään helvetiksi.
- tosta toejoelta
pienenLAPSEN äiti kirjoitti:
ulkoisesti, ELÄIN SISÄISESTI!!!
Munat pois ja poltto raudalla P kirjain otsaan merkiksi Pedofiilista!ja on pakko tässä julkisesti myöntää että tekisi mieleni potkia siltä jalat alta aina kun sitä tuolla näkyy.oksettaa oikein.
- miksu X
Höpöhöpö.
Kerro mikä saa sut tuntemaan myötätuntoa pedofiiliä kohtaan?
Onko kokemusta? - Hei daa
naama lehteen kirjoitti:
ja tien varsille kaikkien nähtäväksi.sitä vois panna perseeseen mennen tullen ja palatessa.ei niille ole tarpeeksi kovaa rangaistusta.ainoa että niitten elämä tehdään helvetiksi.
Panna perseeseen mennen tullen? Minä en ainakaan ilkeis edes seipäällä.
YÖKS! - Nestori
pienenLAPSEN äiti kirjoitti:
ulkoisesti, ELÄIN SISÄISESTI!!!
Munat pois ja poltto raudalla P kirjain otsaan merkiksi Pedofiilista!Sopivaa yleistämistä että munat pois...kaikki pedofiilithän tunnetusti on miehiä vai?
Sitäpaitsi lakatkaa meuhkaamasta! On olemassa syy sille miksi rangaistuksista päätetään hallinnossa ja syyllisyydestä oikeudessa EIKÄ lynkkausjoukossa. Hitto kun hysteerista porukkaa. - on sitten muita
Hei daa kirjoitti:
Panna perseeseen mennen tullen? Minä en ainakaan ilkeis edes seipäällä.
YÖKS!pedofiiljä ketä vois hoitaa sen puolen ettei sun tarvi.kaikki pedofiilit samaan aitaukseen saavat siellä sitten paneskella toisiaan...ai juu eihän niillä seiso jos ei ole alaikäistä vastapuolella.voishan niille tietty sit antaa mukaan jotain rooliasuja...
- ihminen
Pedofiili ei ole ihminen, vaan jotain paljon pahempaa.
- viettämässä
ihminen kirjoitti:
Pedofiili ei ole ihminen, vaan jotain paljon pahempaa.
Nuoret suomalaistytöt joutuvat yhä useammin aikuisten maahanmuuttajamiesten seksuaalisen hyväksikäytön kohteiksi, kertoo Nelosen uutiset.
Raiskauskriisikeskus Tukinaiseen on tullut viime aikoina nuorten tyttöjen ja heidän vanhempiensa lisäksi samansisältöisiä viestejä myös lastensuojelun ammattilaisilta. Puheluiden mukaan alaikäiset tytöt ovat joutuneet maahanmuuttajien seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi.
Samansuuntaista tietoa on tullut eri puolilta maata.
Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa. Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä.
"Ehkä suurin syy on juuri se, että tytöt ovat mukana vapaaehtoisesti. Mutta kun otetaan huomioon, että he saattavat olla 12–15-vuotiaita, joka tapauksessa kyse on seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja aikuisten tehtävä on suojella näitä nuoria", sanoo Raiskauskriisikeskus Tukinaisen toiminnanjohtaja Kristiina ValkamaNelosen uutisten haastattelussa.
Helsingissä miehet tapaavat tyttöjä esimerkiksi metroasemilla, ja toiminta vaikuttaa jo järjestäytyneeltä.
Valkaman mukaan miehet kyllä tuntevat Suomen lain, mutta kun kukaan ei puolusta tytön oikeuksia, toimintaa pidetään luvallisena.
Poliisin tietoon tällaisten miesrinkien toiminta ei yleensä tule.
"Meidän jutut enemmän keskittyy tällaisiin yhden illan tapauksiin, eli lasta on käytetty seksuaalisesti hyväkseen esim. jossain julkisella paikalla, kun hän on ollut viikonloppua viettämässä", sanoo rikosylikomisario Kari Tolvanen Helsingin poliisista.
"Niitä meillä ikävä kyllä riittää. Tänäkin keväänä on tullut toistakymmentä ilmoitusta." - eino
ihminen kirjoitti:
Pedofiili ei ole ihminen, vaan jotain paljon pahempaa.
Ihminen on tämän maailman kamalin otus..
- PRKLE!
viettämässä kirjoitti:
Nuoret suomalaistytöt joutuvat yhä useammin aikuisten maahanmuuttajamiesten seksuaalisen hyväksikäytön kohteiksi, kertoo Nelosen uutiset.
Raiskauskriisikeskus Tukinaiseen on tullut viime aikoina nuorten tyttöjen ja heidän vanhempiensa lisäksi samansisältöisiä viestejä myös lastensuojelun ammattilaisilta. Puheluiden mukaan alaikäiset tytöt ovat joutuneet maahanmuuttajien seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi.
Samansuuntaista tietoa on tullut eri puolilta maata.
Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa. Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä.
"Ehkä suurin syy on juuri se, että tytöt ovat mukana vapaaehtoisesti. Mutta kun otetaan huomioon, että he saattavat olla 12–15-vuotiaita, joka tapauksessa kyse on seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja aikuisten tehtävä on suojella näitä nuoria", sanoo Raiskauskriisikeskus Tukinaisen toiminnanjohtaja Kristiina ValkamaNelosen uutisten haastattelussa.
Helsingissä miehet tapaavat tyttöjä esimerkiksi metroasemilla, ja toiminta vaikuttaa jo järjestäytyneeltä.
Valkaman mukaan miehet kyllä tuntevat Suomen lain, mutta kun kukaan ei puolusta tytön oikeuksia, toimintaa pidetään luvallisena.
Poliisin tietoon tällaisten miesrinkien toiminta ei yleensä tule.
"Meidän jutut enemmän keskittyy tällaisiin yhden illan tapauksiin, eli lasta on käytetty seksuaalisesti hyväkseen esim. jossain julkisella paikalla, kun hän on ollut viikonloppua viettämässä", sanoo rikosylikomisario Kari Tolvanen Helsingin poliisista.
"Niitä meillä ikävä kyllä riittää. Tänäkin keväänä on tullut toistakymmentä ilmoitusta."Voi jeesus sentään. Ei oikeen tidä mitä ajattelis!
Toivoa sopii että joku käy vähän ojentamassa tota touhua piakkoin.
Sinänsä sama onko pedofiili suomalainen vai maahanmuuttaja. Samaa saastaa kaikki.
Fyi helvata! - Not so comic man
eino kirjoitti:
Ihminen on tämän maailman kamalin otus..
Joskus toivois, et joku lintuinfluenssa korjais koko paskasakin pois maapalloa pilaamasta. Ihmisen sairaus alkaa saada kosmisia mittasuhteita!
- PILVI
Not so comic man kirjoitti:
Joskus toivois, et joku lintuinfluenssa korjais koko paskasakin pois maapalloa pilaamasta. Ihmisen sairaus alkaa saada kosmisia mittasuhteita!
SE VASTA PASKAMAISTA, ET SYYTETÄÄN VÄÄRÄÄ IHMISTÄ.
SELLASTAKIN SATTUU JA SEPÄ ONKIN SIT AIKA RANKKAA!!!!!!!! - Anonyymi
viettämässä kirjoitti:
Nuoret suomalaistytöt joutuvat yhä useammin aikuisten maahanmuuttajamiesten seksuaalisen hyväksikäytön kohteiksi, kertoo Nelosen uutiset.
Raiskauskriisikeskus Tukinaiseen on tullut viime aikoina nuorten tyttöjen ja heidän vanhempiensa lisäksi samansisältöisiä viestejä myös lastensuojelun ammattilaisilta. Puheluiden mukaan alaikäiset tytöt ovat joutuneet maahanmuuttajien seksuaalisen hyväksikäytön kohteeksi.
Samansuuntaista tietoa on tullut eri puolilta maata.
Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa. Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä.
"Ehkä suurin syy on juuri se, että tytöt ovat mukana vapaaehtoisesti. Mutta kun otetaan huomioon, että he saattavat olla 12–15-vuotiaita, joka tapauksessa kyse on seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja aikuisten tehtävä on suojella näitä nuoria", sanoo Raiskauskriisikeskus Tukinaisen toiminnanjohtaja Kristiina ValkamaNelosen uutisten haastattelussa.
Helsingissä miehet tapaavat tyttöjä esimerkiksi metroasemilla, ja toiminta vaikuttaa jo järjestäytyneeltä.
Valkaman mukaan miehet kyllä tuntevat Suomen lain, mutta kun kukaan ei puolusta tytön oikeuksia, toimintaa pidetään luvallisena.
Poliisin tietoon tällaisten miesrinkien toiminta ei yleensä tule.
"Meidän jutut enemmän keskittyy tällaisiin yhden illan tapauksiin, eli lasta on käytetty seksuaalisesti hyväkseen esim. jossain julkisella paikalla, kun hän on ollut viikonloppua viettämässä", sanoo rikosylikomisario Kari Tolvanen Helsingin poliisista.
"Niitä meillä ikävä kyllä riittää. Tänäkin keväänä on tullut toistakymmentä ilmoitusta."Onko tämä persujen tilaama juttu? Vaikuttaa siltä. Suosittelen ennemmin lukemaan Uuninpakkopoika Saku Timosen blokikirjoituksia. Ne todellakin on totta. On kuitenkin lukenut lakia joten tietää mistä kirjoittaa.
- Anonyymi
Näin Käviksellä aamusella tänään yhden bedon.
- Anonyymi
Jep. Yksi bubrebedo makas käviksen porttikäytävässä piikki suonessa tillin tallin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926