mun mielestä on tyhmää roikottaa noita kahta liigassa. ne on vaan pisteautomaatteja eikä ne osaa voittaa otteluita vaan ku ehkä pari kaudessa. tasokin vois nousta samalla. tai ainakin pelicans se nyt on pelannut muutaman kauden liigaa eikä oo saanut mitään aikaiseksi mut kalpa voi ehkä parin seuraavan kauden aikana yllättää.
kalpa ja pelicans divariin
4
303
Vastaukset
- tunnille
mars mars...
- ?????
ei kai tekstin tartte jumalauta olla niin vitun hienoo. jos pari pistettä jää väliin niin se on voivoi!! jos tollaset asiat sua häiritsee niin ei sun kannata enää tänne tulla!
vai ottiko totuus noin koville ettet osannut mihinkään muuhun puuttua!!! - J x J
????? kirjoitti:
ei kai tekstin tartte jumalauta olla niin vitun hienoo. jos pari pistettä jää väliin niin se on voivoi!! jos tollaset asiat sua häiritsee niin ei sun kannata enää tänne tulla!
vai ottiko totuus noin koville ettet osannut mihinkään muuhun puuttua!!!Heti alkuun: Ensimmäinen kirjoituksesi ei ollut siis totuus, se oli pelkästään oma puutteellisesti esitetty ja perusteltu mielipiteesi.
Tiedätkö miksi viestiisi vastannut henkilö moitti kielioppiasi?
Vastaan itse: Se miten esität asiasi vaikuttaa siihen miten sinuun suhtaudutaan.
Älä silti huoli, kun saat lisää ikää ja elämänkokemusta opit käyttäytymään kuten aikuiset.
Vihje: Jätä turhanpäiväinen kiroilu pois ja huutomerkkejä yms. ei kannata viljellä useita peräkkäin (kts. edellinen kirjoituksesi).
Muuten hyvää lumikelien odotusta.
J x J
- 0000000000
Siis kyllä! Ensimmäisen neljänneksen jälkeen Kalpalla 10p ja Pelikaaneilla 7p. Sarjan alussa pienten joukkueiden pitää pystyä ottamaan pisteitä isoilta joukkueilta (näin esim Ässät,JYP,Saipa). Isot joukkueet tähtäävät siihen, että peli kulkee keväällä pudotuspeleissä ja syksyllä saattaapi peli tökkiä. Kalpa ja Pelikaanit ovat tällähetkellä lähinnä harjoitusvastustajia isoille joukkueille, saatetaan peluuttaa kakkosmolaria niitä vastaan jne. Muutaman yllätyksen nämä joukkueet voivat aiheuttaa mutta ei sen enempää. 12 joukkueen liiga, 8 playareihin..!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684