Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Suihinotto----->raskaaksi??

Voisitteko kertoo,et voiks suihinotosta tulla raskaaksi??? Meinaan vaan,et oon ottanu suihin ja menkat on ny 3 viikkoo myöhäs!!!!
105031
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

jos nyt vaikka ensin odottaisit että olisit tarpeeksi kypsä harrastamaan seksiä kun tuollaisia kyselet..ei siitä todellakaan voi raskaaksi tulla

Äänestä
  • Ime vaa sitä munaa!!! Minkä ikänen oot? Voisit tulla ihan huoletta imeen mun lerssii... ;)

    Äänestä

No todennäköisesti olet raskaaana joo. Äkkiä apteekkiin hakemaan testiä. Voihan se olla, että jos oikeen "horo" oot, niin sperma on suihinottaessa valunut mahalaukun kautta pilluun ja olet sitten tullut raskaaksi. Pahempi juttu, mutta sattuuhan sitä "paremmissakin piireissä".

Kannattaa ens kerralla käyttää kondomia, niin ei pääse vahinkoa tapahtumaan. Ja sitä ei sitten saa nielaista, kondomia siis...

Ihanaa talven (ja lapsen?) odotusta vaan!

Äänestä

siemennesteestä voi osa siittiöistä päästä mahalaukun limakalvon, ja näin mahalaukun sidekudoksen läpi verenkiertoon, voi harvinaisissa tapauksissa siittiöt päästä munasarjaan ja aiheuttaa raskauden. tämä on kuitenkin TODELLA harvinaista ja siihen on huonommat mahdollisuudet kuin lottovoittoon. paljon huonommat. luettuasi tämän voit nauraa itsellesi jos uskoit. idiootti. suihinotosta ei voi tulla raksaaksi.

Äänestä

Ole huoleti ET MITENKÄÄN VOI OLLA RASKAANA!!! Täällä on kaikenlaista läpän heittäjää joiden kommentit voit jättää omaan arvoonsa. Mietihän kuitenkin näitä asioita vielä ennen kuin jatkat kokeilujasi, sillä vaikutat todella nuorelta ja tietämättömältä. Muista että kondomi ehkäisee raskaudelta ja sukupuolitaudeilta, jotka muuten ovat yleistymään päin. Käytä kumia niin voit olla huoletta.
Kuukautistesi viivästyminen luultavasti johtuu tämän asian luomasta jännitystilasta. Kroppa tekee helposti tepposet.Älä jännitä niin ne menkatkin varmasti sieltä tulevat...

Äänestä
  • Ootko tosissasi? Oletko lukenut lehdistä? Taidat olla oikeen nero...

    Äänestä

moi! mulle kävi niin, että otin mun siskon (28v)kundikamun (33v) kortsusta (löytyi roskiksesta) spermaa suuhuni ja tulin sille raskaaksi. nyt koko suku on ihan sekaisin kun on siskon poikakaverin lapsi sylissä ja gynekologi vannoi kaikille, että olin neitsyt kun raskaus alkoi.

eli ei tosiaan kannata ottaa suihin loppuun asti!

Äänestä

suihinotosta ei voi tulla raskaaksi,jos menkat eivät ole tulleet.mene lääkäriin,siulla voi olla joku hormooni häiriö.

Äänestä

odotan kolmatta lastani suuseksin jälkeen

Äänestä

varmASti tuut raskaaks...mee lääkäriin testiin- mullaki on 2 vuotias poika, ja oon vieläki neitsyt mut se vaan tuli siit ku otin poskeejn yheltä äijjältä..oon yh äiti nääs..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenni kirjoitti:

Voisitteko kertoo,et voiks suihinotosta tulla raskaaksi??? Meinaan vaan,et oon ottanu suihin ja menkat on ny 3 viikkoo myöhäs!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu