kehä 3:n ulkopuolella, älkääkä tulko kolaroimaan stadiin, niinkuin pohjoiskarjalassa lumi "yllätti" landepaukut taas...hyvässä muistissa on viime talven satojen autojen ketjukolarit helsingin sisääntuloväylillä. Onneksi ne sattui jo stadin ulkopuolella, eikä ruuhkauttaneet kaupunkia.
pysykää
10
604
Vastaukset
- katti
kenet mahtoi yllättää liukkaus ja huono ajotaito olikohan Laukaassa ? Missä loukkaantui ja vissiin kuoli (ei muista eilisiä uutisia niin tarkkaan). Oli kuulema Hesasta se kuski. Jotta revi siitä.
- Rellu5L
Hei, saanko tulla kehä III:n sisäpuolelle? Olen Hesassa syntynyt ja autoillut Hesan keskustassa 8 vuotta ennenkuin järki voitti ja muutin "maalle".
- puhut
Viime vuonna kolme helsinkiin JOHTAVAA sisääntulo-väylää oli täysin poikki satojen autojen ketjukolareista, kun taas ULOS johtavat väylät olivat normaali ajokunnossa.
- Puomit kantakaupungin ympär...
Kyllä stadista ajotaitoa löytyy.
Vai mitä olette mieltä tämän stadin kingin ajotaidosta?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=531&posting=22000000011406225- baana2
Mutta sinähän et tarvitsekkaan luisunoikaisuoppia.
Riittää kun liiraat monolla hankea ja rattikelkka oikenee. Se onkin eri juttu sitten autolla. Älä kokeile samaa kuin kelkallasi.
- Maa-lainen
Jonkunhan ne täytyy työt tulla tekemään sinne kurppaiseen betonilähiöönkin, kun ei sen omista asukeista ole muuhun kuin fattan jonossa seisomiseen. Ajaminen siellä olisi muuten ok, mutta kun ne perhanan alkuasukit ovat seassa liikennettä sotkemassa. Tilanne korostuu etenkin talvella, jolloin ei tarvita kuin pari seassa olevaa stadilaista aikaansaamaan satojen autojen kasat. Ostaiskohan Viro tuon rupusen maapläntin asukkaineen?
- West-End
Joko tuli porot ruokittua?
Ne teidän periferiat voisi myydä venäläisille, vaan tuskin niitä arvottomia joutomatia kukaan huolii x) - ...
no viddu, täällä ne nettomaksajat heiluu fattan jonossa vai? Absoluuttisesti varmaan, mutta täällä eirassakaan ei ole kuin reilu prossa työtä vailla.
Onneksi on rypistymisvaraa ympärillä eli ei ihan älyttömästi haittaa vaikka joku hikinen datsun konttiin kopsahtaisi.
ja mitä viroon tulee niin ostais pois vaan, tippuis noin puolella veroprossa ja po-tuloista ei tarttis maksaa eurojytyä. =) oispahan sulle enemmän maksettavaksi sitä yhteishyvää. - rannikkoseutu
Kumma juttu muuten, että Suomen pääkaupunki on syrjäisellä rannikkoseudulla, jonne on kaikkialta pirun pitkä matka. Se on useimpien teiden päässä, kuten myös Turku.
Pääkaupungin asema kuuluisi paremminkin Hämeenlinnalle, joka on Etelä-Suomen läänin pääkaupunki ja keskellä asuttua Suomea.
Liikennesotkutkin ovat valmiina muualta tulleille. Maalaiset ja hesalaiset ovat tasapuolisesti yhtä ulalla ykisuuntaisten katujen ja parkkipaikkojen puutteen takia.
Sitten ovat tietysti myös Tampere... ja Lahti. Tampere olisi jees, nääs, mutta Lahti ei käy. Sikäläiset vaatisivat heti merisataman siirtoa Lahteen.
- sinivilkku
tänään kehäkolmosen sisäpuolella.
Onnistuin kuitenkin tuomaan pulkkani ehjänä takaisin kotiin....hyvä minä ;D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926