VIIMEINEN PISARA , DEMARIT !

duunari

Ensin poistitte maan rikkaimmilta varallisuusveron ja nyt olette Fortumin optioiden pääarkkitehtejä`! Eliitti, johon te kuulutte, ryöstää Suomea vapaasti.Kaikki on ollut puhdasta ryöstöä pankkikriisistä alkaen, joka konnuus keksittiin ensin USA:ssa ja nyt samaa yritetään Unkarissa,kansainvälisen konnaveljeskunnan toimena.

Samat verukkeet kerrotaan aina pankkikriisin,Soneran rahakadon ja Fortumin optioiden jälkeen.Varsinainen suurryöstö on kansan omaisuuden myynti pilkkahintaan hyville veljille.

On todennäköistä, että pankkikriisin aikana varastetuilla rahoilla ostetaan nyt arvokkaita valtion yhtiöitä.Suomen tuomioistuinlaitoksessa on sovittu hyvien veljien kesken, että olkaa veljet rauhassa: vetkutellaan oikeuskäsittelyä, niin ketään ei tuomita !

Onneksi nyt on edessä SONERAN erityistilintarkastus, koska muutenhan ei voida selvittää syyllisyyttä Sonera-kirjassa !

7

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt riittää

      Mulle riittää tämä ahne puolue. Fortumit, Soneran umts-hanke (Lipponen ei vahtinut tätä), jne. Tämä puolue tulee Suomelle liian kalliiksi. Nyt vahva presidentti ajamaan tätä sossu-mafiaa alas Suomen yhteiskunnasta.

      • koskaa

        SAK:ssa ollutkaan ja äänestänyt demareita.Sinun kirjoituksesi ropakanda on niin löysää, että sen näkee mikä sinun päässäsi läikkyy.


    • MattiLehtonen

      ett sillei

      • Mattikin

        se heräsi valheineen sontatunkioltaa.


    • Hallitusnikkari

      Kansa taitaa tykätä juuri tällaisesta. Viimeksi julkaistun gallupin mukaan demareiden kannatus on noussut ennätyssuureksi. Kansa tykkää kun joutuvat pakkotöihin työttömyystuella. Kansa tykkää kun jaetaan optioita valtion yhtiöistä, joilla on monopoli. Kansa tykkää kun sen ostovoima laskee.

      Koska kansa tykkää tästä, odotettavissa on vieläkin suurempia rahansiirtoja kansalta eliitille.

      • hallituskaudella

        vietäisiin vieläkin enemmän ja hehän ovat tyytyväisiä optioistaan.


      • Pena
        hallituskaudella kirjoitti:

        vietäisiin vieläkin enemmän ja hehän ovat tyytyväisiä optioistaan.

        perustuu petokseen. Kaikessa.
        Ja kansa nuolee kättä, joka sitä kurittaa.

        Tyhmä on demari.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1972
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1698
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1324
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1146
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1142
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1017
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      927
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      912
    Aihe