Miten ihmeessä paskainen, kulunut ja mitäänsanomaton pikkukaupunki nimeltään Pattaya vetää edelleen turisteja? Enkä tarkoita seksituristeja.
Muita kohteita edullisemmat hinnat eivät tätä voi selittää. Ihmettelen suuresti.
Muita kohteita edullisemmat hinnat eivät tätä voi selittää. Ihmettelen suuresti.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on joka paikassa missä on paljon turismia ja systeemit ei pysty siinä mittakaavassa vastaamaan sen aiheuttamiin vaatimuksiin.
Ehkäpä tässä on kuitenkin tämä "hymyn maa" joka luomoaa ja tekee helpoksi asioinnin paikallisten kanssa.
Eipä voisi sanoa noviiseiksi sellaisia jotka ovat käyneet siellä kymmeniä kertoja(toki varmaan muissakin maailman kohteissa). Se jokin siinä Pattayassa vaan on..
Jos tämä oli provoa niin olkoon..menisin kuitenkin itsekin vielä vaan Pattayalle jos olisi mahdollisuus..siellä on jo tuttuja..aina lämmintä..edullista..hotellien taso hyvä..tuoreita ihania hedelmiä..hyviä thai keittiön ruokia....kiva teettää vaatteita...käydä hierottamassa itseään vaikkapa rannalla jossa on muutamia oikein päteviä hierojia...mahdollisuus upeisiin retkiin ympäri maata edullisesti..esim. kwai-joelle..on todella hieno paikka...nyt ehkä menen kyllä seuraavaksi käymään Irlannissa..elokuussa olin viimeksi..sielläkin on paljon nähtävää..
Kivaa olla noviisi, voi olla avoimin mielin ja ehkäpä oppia jotakin..
Meneppä joskus paikanpäälle ihmettelelemään.Pienet paskat ei haittaa.
Pattaya ei suinkaan ole mikään pikkukaupunki. Siellä on asukkaita nykyään n. 200.000