ja meno lakkasi siihen paikkaan. Ongelma on tietysti se, mikä releoikosulun aiheutti mutta tässä ajattelin kysäistä sitä, että pitää saada todistus turvalaitteiden toiminnasta.
Releen palaminen ei possauttanut tyynyjä ulos, joten jos liike korjaa, niin antaako se myös todistuksen turvalaitteiden (tyynyt) toiminnasta?
Releen palaminen ei possauttanut tyynyjä ulos, joten jos liike korjaa, niin antaako se myös todistuksen turvalaitteiden (tyynyt) toiminnasta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
testata ja siinä huoltokirjan viimeisellä aukeamalla on se pöytäkirja noista turvalaitteista, johon tulee sitten se merkintä
Tarkoittaako se, että possautetaan tyynyt, ja laitetaan uudet, vai nähdäänkö tyynyjen (turvalaitteiden) toimintakunto mikron näytöltä?
Ja onko tietoo, mitä tälläinen kunnontoteaminen maksaa?
sillä diagilla ja hintaa voit kysyä liikkeestä luulen, että se on maahantuojan ohjehinnoittelema toimenpide
tuota vahinko-yhtiöiden lunastamaa pösöä olis hankkimassa
tarjouksesi. Joe et jätä, niin tiedät varmaan, millainen miina on kyseessä ? :)
ja ihmettelin lähinnä pientä vaurion määrää mitä kuvan perusteella näki ja katoin niin kuin ois tuo takalasinlämmitimen releen kohdalta tummunut se releteline, mutta kun siinä ei ollu.. no oliko yksi rele paikallaan niin en varma se on kuitenkin keltainen se takalasinlämmitimen rele ja omaani jouduin tuon vuosi sitten vaihtaan joka oli tummentanut sitä telinettä ja ajattelinkin, että onneksi ei ollut itelle tullut muuta vauriota.