406 kutosesta kärähti rele tai kaksi

ja meno lakkasi siihen paikkaan. Ongelma on tietysti se, mikä releoikosulun aiheutti mutta tässä ajattelin kysäistä sitä, että pitää saada todistus turvalaitteiden toiminnasta.

Releen palaminen ei possauttanut tyynyjä ulos, joten jos liike korjaa, niin antaako se myös todistuksen turvalaitteiden (tyynyt) toiminnasta?
61121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

testata ja siinä huoltokirjan viimeisellä aukeamalla on se pöytäkirja noista turvalaitteista, johon tulee sitten se merkintä

Äänestä
  • Tarkoittaako se, että possautetaan tyynyt, ja laitetaan uudet, vai nähdäänkö tyynyjen (turvalaitteiden) toimintakunto mikron näytöltä?

    Ja onko tietoo, mitä tälläinen kunnontoteaminen maksaa?

    Äänestä

  • tetataan? kirjoitti:

    Tarkoittaako se, että possautetaan tyynyt, ja laitetaan uudet, vai nähdäänkö tyynyjen (turvalaitteiden) toimintakunto mikron näytöltä?

    Ja onko tietoo, mitä tälläinen kunnontoteaminen maksaa?

    sillä diagilla ja hintaa voit kysyä liikkeestä luulen, että se on maahantuojan ohjehinnoittelema toimenpide

    Äänestä

tuota vahinko-yhtiöiden lunastamaa pösöä olis hankkimassa

Äänestä
  • tarjouksesi. Joe et jätä, niin tiedät varmaan, millainen miina on kyseessä ? :)

    Äänestä

  • jätit oman kirjoitti:

    tarjouksesi. Joe et jätä, niin tiedät varmaan, millainen miina on kyseessä ? :)

    ja ihmettelin lähinnä pientä vaurion määrää mitä kuvan perusteella näki ja katoin niin kuin ois tuo takalasinlämmitimen releen kohdalta tummunut se releteline, mutta kun siinä ei ollu.. no oliko yksi rele paikallaan niin en varma se on kuitenkin keltainen se takalasinlämmitimen rele ja omaani jouduin tuon vuosi sitten vaihtaan joka oli tummentanut sitä telinettä ja ajattelinkin, että onneksi ei ollut itelle tullut muuta vauriota.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisätilan puolella kirjoitti:

ja meno lakkasi siihen paikkaan. Ongelma on tietysti se, mikä releoikosulun aiheutti mutta tässä ajattelin kysäistä sitä, että pitää saada todistus turvalaitteiden toiminnasta.

Releen palaminen ei possauttanut tyynyjä ulos, joten jos liike korjaa, niin antaako se myös todistuksen turvalaitteiden (tyynyt) toiminnasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu